Sobota, 25 maja 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Dwa tysiące przedszkolaków i uczniów wsiadło na rowery


Dwa tysiące przedszkolaków i uczniów wsiadło na rowery05.05.2023 r.

Trwa dziewiąta edycja ogólnopolskiej kampanii „Rowerowy Maj”. W tegorocznej odsłonie projektu uczestniczy 41 samorządów – w tym Rumia, gdzie przez miesiąc około dwóch tysięcy przedszkolaków i wychowawców będzie dojeżdżać do swoich placówek ekologicznym środkiem transportu, takim jak rower, hulajnoga czy rolki. Najaktywniejsi uczestnicy oraz grupy otrzymają nagrody rzeczowe.

Rowerowy Maj” to największa ogólnopolska kampania promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, rodziców i nauczycieli. Zasady przedsięwzięcia są bardzo proste: uczestnik, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny – na rowerze, hulajnodze, rolkach, wrotkach czy deskorolce – każdorazowo otrzyma naklejkę do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat.

Projekt stanowi połączenie elementów rywalizacji i edukacji z zabawą. Nie tylko uczy dobrych i zdrowych przyzwyczajeń, ale też skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom, zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do prorowerowych inwestycji.

Rumia już po raz czwarty uczestniczy w kampanii. Lokalna odsłona „Rowerowego Maja” realizowana jest w 17 placówkach publicznych (7 szkołach i 10 przedszkolach lub oddziałach przedszkolnych) przez 113 grup składających się łącznie z około 1950 dzieci (uczniów i przedszkolaków) i blisko 100 pracowników.

Zwieńczeniem akcji będzie wręczenie nagród wszystkim uczestnikom projektu oraz dodatkowych upominków dzieciom i grupom posiadającym najlepszą frekwencję. Finał „Rowerowego Maja” odbędzie się podczas miejskiej akcji „Czysta Rumia”.

Uczestnik kampanii Uczestnik kampanii Uczestnik kampanii Uczestnik kampanii Uczestnicy kampanii Dekoracje przygotowane na Rowerowy Maj Dekoracje przygotowane na Rowerowy Maj Dekoracje przygotowane na Rowerowy Maj Rowery, którymi przyjechali uczestnicy Dekoracje przygotowane na Rowerowy Maj Uczestnicy kampanii Uczestnicy kampanii Uczestnicy kampanii Uczestnicy kampanii Uczestnicy kampanii

Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń