Niedziela, 19 maja 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Festiwal światła kolejną atrakcją „Lipca w Rumi”


Festiwal światła kolejną atrakcją „Lipca w Rumi”16.07.2019 r.


Wielkimi krokami zbliżamy się do kolejnej atrakcji tegorocznej kampanii „Lipiec w Rumi”. W najbliższą sobotę (20 lipca) w parku Starowiejskim odbędzie się festiwal światła. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Za sprawą tego wydarzenia park przy Miejskim Domu Kultury w Rumi zmieni się nie do poznania. Nowoczesny sprzęt umożliwi stworzenie niezapomnianego widowiska w postaci spektakli światła, dźwięku oraz efektów specjalnych. Podświetlone zostaną liczne drzewa, staw i okoliczne budynki. Natomiast zwieńczeniem tych atrakcji będzie teatr ognia oraz dwa kilkunastominutowe pokazy laserowe. Nie zabraknie też pirotechniki.

Festiwal rozpocznie się w sobotę 20 lipca o godzinie 22:00 i potrwa do północy. Natomiast od godzin popołudniowych dostępne będą animacje dla dzieci oraz strefa gastronomiczna. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Jest to drugie wydarzenie tegorocznego cyklu letnich imprez w Rumi, który rozpoczął się występem Beaty Kozidrak z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej pod batutą dyrygenta Przemysława Pasternaka (12 lipca). Na zakończenie „Lipca w Rumi” odbędzie się dwudniowy zlot food trucków połączony z koncertem słynnego DJ-a o pseudonimie C-Bool. Kilkanaście restauracji na kółkach, oferujących smaki z różnych zakątków świata, będzie czekało w parku Starowiejskim w ostatni weekend lipca (27 i 28.07).

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń