Czwartek, 18 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Gala Sportu 2018


Gala Sportu 201816.02.2018 r.


Już po raz 24. Urząd Miasta i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi zorganizowały konkurs na „Najlepszego Sportowca i Trenera Rumi”. Wyniki ogłoszono w trakcie Rumskiej Gali Sportu 2018.  Była to również świetna okazja, aby podsumować sportowy rok 2017 w Rumi.  

Kandydatów w 14 kategoriach nominowała i wybierała specjalnie powołana kapituła. Największe emocje budziła nagroda dla Najlepszego Sportowca i Trenera Roku 2017. Tytuł najlepszego sportowca przypadł Alanowi Woś – Czołowemu zawodnikowi I Ligi Tenisa Stołowego; zawodnikowi ATS „Małe Trójmiasto”. Najlepszym trenerem został Piotr Netter- trener UKS TRI-TEAM Rumia. W ubiegłym roku zawodnicy tego klubu zdobyli 10 medali rangi Mistrzostw Polski. Trójka zawodników wystąpiła w oficjalnej reprezentacji Polski w triathlonie na Mistrzostwach Europy i Świata.  

Wyróżnienie na gali odebrał również Rafał Siemaszko (piłkarz Arki Gdynia, który swoją karierę rozpoczynał w Orkan Rumia).

Kluby sportowe APS, ATS, RCAR Rugby Club Arka Rumia nominowały Burmistrza Rumi Michała Pasiecznego do wyróżnienia Sportowa Osobowość Roku- za przychylność dla sportu, talent w znajdowaniu rozwiązań w jednoczeniu ludzi przez Sport, zaangażowanie w pozyskiwaniu dodatkowych środków finansowych na infrastrukturę sportową, a także za wiele własnych inicjatyw na rzecz rozwoju sportu.

Na gali nie zabrakło także programu artystycznego. Wystąpił Przemysław Bruhn (zwycięzca Kaszubskiego Idola), Stowarzyszenie Tańca „SPIN” oraz gimnastyczki artystyczne.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  

Lista wszystkich nagrodzonych KLIK

Skład Kapituły KLIK


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń