Wtorek, 25 czerwca 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Im gorsza pogoda, tym większa satysfakcja


Im gorsza pogoda, tym większa satysfakcja09.01.2023 r.

Wiceburmistrz Piotr Wittbrodt z Jackiem Bastianem i pozostałymi przedstawicielami stowarzyszenia

Trwa siódma edycja akcji charytatywnej „Ultrakrew – każdy ma swój krwiobieg”, w ramach której prowadzona jest ogólnopolska zbiórka krwi. Honorowy start sportowej części projektu, polegającej na pokonaniu 550-kilometrowej trasy wzdłuż Wybrzeża, miał miejsce 8 stycznia pod Urzędem Miasta Rumi.

Celem przedsięwzięcia jest promocja honorowego krwiodawstwa. W ten sposób pomysłodawcy chcą podziękować za uratowanie życia jednego z członków „ultra ekipy”, a także poszerzać świadomość społeczną na temat rzadkich chorób.

W poniedziałek 9 stycznia w Świnoujściu społecznicy rozpoczęli sportową część akcji: swoją 550-kilometrową wędrówkę brzegiem Bałtyku. Zgodnie z planem do 15 stycznia chcą dotrzeć do Piasków. Do „Ultrasów” można dołączyć w dowolnym miejscu na trasie, wspierając ich swoją obecnością i dobrym słowem.

Równocześnie, w ramach akcji, do końca stycznia trwa ogólnopolska zbiórka krwi i jej składników na hasło „Ultrakrew”. Dawcy uczestniczący w projekcie mogą otrzymać między innymi wyjątkową koszulkę.

Honorowy start ponownie miał miejsce pod Urzędem Miasta Rumi, ponieważ to właśnie w naszym mieście, w marcu 2018 roku, odbyła się pierwsza, a zarazem historyczna, zbiórka krwi pod patronatem Stowarzyszenia „Ultrakrew”.

Więcej szczegółowych informacji na temat przedsięwzięcia można znaleźć na Facebooku.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń