Sobota, 25 maja 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

„Ja w internecie” – zostań uczestnikiem projektu


„Ja w internecie” – zostań uczestnikiem projektu11.12.2018 r.


Trwa nabór uczestników do projektu „Ja w internecie. Program szkoleniowy w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych”, na którego realizację miasto zdobyło 150 tysięcy złotych.

Przedsięwzięcie polega na przeprowadzeniu cyklu bezpłatnych szkoleń, dzięki którym mieszkańcy dowiedzą się, jak sprawnie i bezpiecznie funkcjonować w internecie. W ramach projektu sfinansowane zostaną bezpłatne szkolenia, których głównym założeniem jest zwiększenie grupy świadomych i kompetentnych użytkowników internetu oraz e-usług publicznych, zdolnych realizować potrzeby informacyjne, kulturalne, biznesowe, administracyjne, a także społeczne w bezpieczny i legalny sposób, przy użyciu nowoczesnych narzędzi cyfrowych.

Uczestnikami projektu mogą być osoby, które ukończyły 25. rok życia, w tym: osoby niepełnosprawne, rolnicy, osoby niepełnosprawne ze specjalnymi potrzebami szkoleniowymi, a także seniorzy.

W ramach projektu gmina oferuje bezpłatne wsparcie w postaci szkoleń: „Rodzic w internecie”, „Moje finanse i transakcje w sieci”, „Rolnik w sieci”, „Kultura w sieci”, „Działam w sieciach społecznościowych”, „Tworzę własną stronę internetową (blog) ”, a także „Mój biznes w sieci”.

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w projekcie zapraszamy do kontaktu telefonicznego (nr tel. 58 679-65-39) lub osobistego odwiedzenia siedziby Urzędu Miasta w Rumi (ul. Sobieskiego 7), pokój 010.

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć tutaj.

Więcej informacji na temat projektu realizowanego na terenie Rumi – TUTAJ.


Program jest finansowany i realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr III: Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działania 3.1: Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń