Wtorek, 25 czerwca 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Jak spędzić ferie w Rumi? Sprawdź ofertę miejskich jednostek


Jak spędzić ferie w Rumi? Sprawdź ofertę miejskich jednostek16.01.2023 r.

Przykładowe atrakcje przygotowane na ferie zimowe 2023 w Rumi

W województwie pomorskim rozpoczęły się ferie zimowe 2023, które potrwają do 29 stycznia. Mieszkający w Rumi uczniowie mogą w tym okresie korzystać z atrakcji przygotowanych przez miejskie jednostki. W ofercie nie brakuje aktywności fizycznej, różnorodnych warsztatów czy zabaw i gier umysłowych.

Oferta Miejskiej Biblioteki Publicznej

Stacja Kultura w czasie ferii 2023 otwiera swoją przestrzeń dla czytelników, zachęca do odpoczynku i  rozwoju pasji. W ramach hasła „Przyjdź, zrelaksuj się, spędź dobrze czas w bibliotece” instytucja proponuje kilka atrakcji:

Strefa relaksu – w sali konferencyjnej dostępne są planszówki, w które można pograć na miejscu lub wypożyczyć. Dostępny jest również kącik muzyczny z wyborem płyt oraz miejsce do czytania książek.

Strefa ruchu – sala lustrzana dostępna w godzinach otwarcia placówki z wyłączeniem wtorków od godziny 15:00. Joga? Pilates? Taniec? Wspólna medytacja? Nic nie stoi na przeszkodzie. Wystarczy przyjść i korzystać.

Pracownia krawiecka – w podziemiach Stacji Kultura można korzystać z maszyn do szycia. Dostępne są materiały i łatwiejsze wykroje. Każdy może spróbować uszyć coś swojego.

Strefa komiksu – na wygodnych kanapach, na antresoli, można poczytać komiksy dla dzieci i dorosłych.

Rodzinne zestawy czytelnicze – do wypożyczenia są zestawy, w których znajdują się książki dla dzieci i dorosłych oraz gra planszowa.

Korzystanie ze stref jest bezpłatne.

Oferta Miejskiego Domu Kultury

MDK tradycyjnie zaprasza młodych mieszkańców do udziału w półkoloniach. Oferta skierowana jest do dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Jak co roku w programie „Akcji Zima” znalazły się codzienne wyjścia na basen MOSiR-u, warsztaty i wycieczka.

W  pierwszym tygodniu ferii (16-20 stycznia) Anna Kozub poprowadzi warsztaty z projektowania, odbędzie się również wycieczka na kulig.

W drugim tygodniu ferii (23-27 stycznia) Agnieszka Grynkiewicz poprowadzi warsztaty manualne.

W czwartek 26 stycznia dzieci pojadą do Gadolandii i Papugarni w Redzie.

Więcej szczegółowych informacji.

Oferta Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

W ramach tegorocznej „Akcji Zima” MOSiR organizuje turnieje tenisa stołowego na hali widowiskowo-sportowej oraz godziny otwarte boiska „Orlik 2012” przy ul. Świętopełka.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń