Sobota, 25 maja 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Jako pierwsi Polacy przepłynęli największe jezioro w Anglii


Jako pierwsi Polacy przepłynęli największe jezioro w Anglii04.07.2023 r.

Piotr Biankowski i Aleksandra Kabelis podczas wyzwania

Piotr Biankowski i Aleksandra Kabelis 1 lipca jako pierwsi Polacy z sukcesem przepłynęli wpław Windermere – największe jezioro w Anglii.

Windermere to największe naturalne jezioro w Anglii, położone w południowo-wschodniej części malowniczej Krainy Jezior (Lake District). Na pokonanie tej 18-kilometrowej trasy pływacy potrzebowali 6 godzin, 30 minut i 30 sekund. Podczas podejmowania ekstremalnej próby rumianie mieli na sobie wyłącznie stroje kąpielowe, czepki i okularki. Aby wyczyn został oficjalnie uznany, śmiałkowie nie mogli używać ocieplanych pianek ani trzymać się łodzi asekuracyjnej.

Fale i wiatr były z nami od początku do samego końca i mocno dały w kość. Były momenty, w których praktycznie pozostawaliśmy w miejscu. To było niesamowite pływanie w prawie szkockich warunkach. Mimo to razem z Aleksandrą Kabelis płynęło nam się idealnie, i chyba dzięki temu znaleźliśmy się szczęśliwie na mecie. Jesteśmy pierwszymi Polakami, którzy przepłynęli jezioro Windermere – napisał na swoim facebookowym profilu Piotr Biankowski.

Przeprawa przez jezioro Windermere była dla rumskich pływaków sprawdzianem przed sierpniowym przepłynięciem 34-kilometrowego kanału Catalina w Kalifornii.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń