Czwartek, 21 Styczeń 2021
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
BIP Rumia

Już po finale „Wierszogadania 2020”


Już po finale „Wierszogadania 2020” f26.11.2020 r.

Już po finale „Wierszogadania 2020”

Podsumowano kolejną edycję projektu „Wierszogadanie”. Tegoroczny konkurs miłośników słowa pisanego i mówionego nieco różnił się od poprzednich. Sytuacja związana z pandemią koronawirusa przeniosła nas do internetu. Zarówno casting, jak i warsztaty odbyły się w formie zdalnej. Do etapu finałowego zakwalifikowano 10 osób, z czego 8 wzięło udział w nagraniu spektaklu podsumowującego projekt. Nagrania spektaklu podsumowującego projekt również odbyły się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Uczestnicy „Wierszogadania 2020” swój warsztat szlifowali podczas internetowych spotkań prowadzonych przez Agnieszkę Skawińską oraz Piotra Lewickiego. Uczestnicy tegorocznej edycji pracowali na tekstach zespołów Republika, Budka Suflera i Sztywny Pal Azji. Hasła przewodnie „Wierszogadania 2020” to marzenia o lepszym świecie oraz poszukiwanie dziecka w sobie. Spektakl podsumowujący wyreżyserował Piotr Lewicki. Można go obejrzeć w mediach społecznościowych MDK-u.

Cieszę się, że uczestnicy pięknie pracowali, pomimo tej trudności, że komunikowaliśmy się za pomocą internetu. Warsztaty odbywały się online, a to jest trudno zadanie, żeby wykonać taką pracę nad sobą, pracę reżyserską, żeby później osiągnąć dobry efekt – podsumowuje Agnieszka Skawińska, dyrektor MDK-u.

Laureatami „Wierszogadania 2020” zostali:

  1. miejsce – Wiktoria Reglińska
  2. miejsce – Oktawia Lubera
  3. miejsce – Anna Szydłowska
Anna Szydłowska Oktawia Lubera Wiktoria Reglińska Nagranie sceny do spektaklu podsumowującego projekt

Ściągnij galerię
Kalendarz wydarzeń