Środa, 29 maja 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Kartingowiec z Rumi ponownie triumfuje


Kartingowiec z Rumi ponownie triumfuje14.12.2022 r.

Ziemowit Werra pierwszy na podium

Ziemowit Werra, 13-letni mieszkaniec Rumi, ma na swoim koncie kolejne sukcesy. Podczas odbywającego się 11 grudnia w Olsztynie Grand Prix Polski w Kartingu Halowym chłopiec zwyciężył w dwóch kategoriach: junior 60 kg oraz senior 85 kg. Dla rumianina były to przedostatnie zawody w tym roku.

W finałowych biegach w kategorii junior poszło bezproblemowo zarówno w kwalifikacjach, jak i w wyścigach, co skutkowało wygraniem całych zawodów. Z kolei w kategorii seniorskiej kwalifikacje do pierwszego wyścigu pojechałem na P2 (druga pozycja na torze – przyp. red.) i tak też dojechałem do mety. Kwalifikacje do drugiego finałowego wyścigu przejechane szybko i bezbłędnie dały P1. W wyścigu musiałem bronić pozycji, ale udało mi się dojechać na P1 do mety. Trzeci, decydujący, wyścig rozpocząłem dobrym kołkiem kwalifikacyjnym i do wyścigu startowałem z P1. Sam wyścig również bardzo udany i niezagrożony dojechałem do mety na P1, co dało mi zwycięstwo w całych zawodach – relacjonuje Ziemowit Werra.

W ostatnim czasie 13-letni kierowca z Rumi został liderem światowego rankingu juniorów, o czym pisaliśmy pod tym linkiem.

Zdobyte w Olsztynie puchary

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń