Czwartek, 18 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

„Kino letnie” w Rumi – mieszkańcy wybrali repertuar


„Kino letnie” w Rumi – mieszkańcy wybrali repertuar10.07.2019 r.


Przez tydzień na facebookowym profilu Rumi internauci wybierali filmy, które zostaną wyemitowane w ramach sierpniowego „Kinga letniego”. Spośród zaproponowanych tytułów największym zainteresowaniem cieszyły się filmy komediowe i obyczajowe, a także animacje. Plenerowy ekran, leżaki oraz popcorn będą dostępne w obu miejskich parkach.

Repertuar wybierany był w dwóch turach. W pierwszej kolejności mieszkańcy wytypowali najlepsze propozycje filmowe dla całych rodzin. Najwięcej głosów otrzymały wówczas tytuły: „Cudowny chłopak”, „Biały Kieł” oraz „Balerina”. Kolejna selekcja dotyczyła kina przeznaczonego dla młodzieży i dorosłych, podczas której ostatecznie wybrane zostały filmy: „Bohemian Rhapsody”, „Green Book”, „Najlepszy”, „Nasze najlepsze wesele” oraz „Kręcisz mnie”.

Filmy będą wyświetlane w piątki oraz soboty na terenie jednego z dwóch miejskich parków: Starowiejskim lub Żelewskiego. Na miejscu, oprócz plenerowego ekranu, jak co roku czekać będą również leżaki, koce oraz popcorn – wszystko bezpłatnie. Jest to trzecia edycja „Kina letniego w Rumi” realizowanego w takiej formule.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram pokazów wraz z opisem i lokalizacjami:

  1. Cudowny chłopak (9.08.2019), godz. 20:45, park Starowiejski – chłopiec o imieniu Auggie od urodzenia ma zdeformowaną twarz. W nowej szkole chce udowodnić rówieśnikom, że piękno to więcej niż wygląd. Film przeznaczony dla widzów od lat 7. (dramat, familijny, komedia)
  2. Bohemian Rhapsody (10.08.2019), godz. 20:45, park Starowiejski – porywająca opowieść o zespole Queen i jego niezwykłym wokaliście. Film przeznaczony dla widzów od lat 15. (biograficzny, dramat, muzyczny)
  3. Biały Kieł (16.08.2019), godz. 20:45, park Starowiejski – pełna mądrości, przygód i wzruszeń niesamowita opowieść o sympatycznym czworonogu, w którego żyłach płynie krew domowego psa i dzikiego wilka. Film przeznaczony dla widzów od lat 7. (animacja, przygodowy)
  4. Green Book (17.08.2019), godz. 20:45, park Starowiejski – cwaniak z Bronksu, z nadzieją na zgarnięcie konkretnej sumy, zostaje szoferem ekstrawaganckiego muzyka z wyższych sfer. Razem wyruszają na wielotygodniowe tournée. Film przeznaczony dla widzów od lat 13. (dramat, komedia)
  5. Najlepszy (23.08.2019), godz. 20:45, park Żelewskiego – historia życia Jerzego Górskiego, który mimo wielu przeciwności losu został mistrzem świata w podwójnym triatlonie. Film przeznaczony dla widzów od lat 15. (biograficzny, obyczajowy, sportowy)
  6. Nasze najlepsze wesele (24.08.2019), godz. 20:45, park Starowiejski – w siedemnastowiecznym zamku ma się odbyć wystawne wesele. Mimo że organizator przygotowywał już wiele takich imprez, tym razem nic nie idzie zgodnie z planem. Film przeznaczony dla widzów od lat 15. (komedia)
  7. Balerina (30.08.2019), godz. 20:45, park Żelewskiego – osierocona dziewczynka marzy, by zostać baletnicą. Ucieka z rodzinnej, wiejskiej Bretanii do Paryża, gdzie podaje się za kogoś innego i wstępuje do wielkiego świata opery. Film przeznaczony dla widzów w każdym wieku. (familijny, przygodowy, animowany)
  8. Kręcisz mnie (31.08.2019), godz. 20:45, park Starowiejski – niepoprawny podrywacz postanawia uwieść atrakcyjną kobietę, udając niepełnosprawnego. Gdy poznaje jej siostrę, która również porusza się na wózku, musi kontynuować maskaradę. Film przeznaczony dla widzów od lat 15. (komedia romantyczna)

Uwaga! W przypadku wystąpienia intensywnych opadów deszczu seans może zostać przeniesiony do hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń