Niedziela, 19 maja 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Kładka nad Zagórską Strugą została zamknięta. Trwa rewitalizacja ciągu pieszego


Kładka nad Zagórską Strugą została zamknięta. Trwa rewitalizacja ciągu pieszego01.03.2024 r.


Aktualizacja – 8 kwietnia

Kładka została tymczasowo otwarta, piesi i rowerzyści będą mogli z niej korzystać przez około tydzień. Następnie wznowiona zostanie przebudowa ciągu rekreacyjnego, a docelowo konstrukcja zostanie pokryta deskami kompozytowymi.


Prawdopodobnie do połowy kwietnia nieczynna będzie kładka nad Zagórską Strugą, która znajduje się w Rumi pomiędzy ulicami Sobieskiego i Torową. Na wskazanym odcinku powstanie nowoczesny ciąg rekreacyjny, pojawi się też nowa kładka. Inwestycję realizuje spółka Inpro w porozumieniu z Urzędem Miasta Rumi. W związku z modernizacją piesi muszą nadłożyć około 100 metrów, przemieszczając się dotychczasowym chodnikiem.

Finansowana przez dewelopera przebudowa nadrzecznych terenów Zagórskiej Strugi ma uatrakcyjnić przestrzeń publiczną zlokalizowaną w obrębie budowanego osiedla o nazwie „Rumia Centralna”. Zgodnie z planem – na powierzchni obejmującej zarówno obszar miejski, jak i teren spółki – powstanie estetyczne i funkcjonalne ogólnodostępne miejsce do rekreacji oraz wypoczynku.

Więcej informacji na temat tego przedsięwzięcia można znaleźć pod tym linkiem.

Tymczasowa organizacja ruchu

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń