Czwartek, 18 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Kolejna wystawa plenerowa w Rumi. Autorami zdjęć są mieszkańcy


Kolejna wystawa plenerowa w Rumi. Autorami zdjęć są mieszkańcy02.09.2022 r.

Autorzy zdjęć podczas odsłonięcia wystawy

Urząd Miasta przygotował kolejną wystawę zdjęć opublikowanych w grupie „Z aparatem po Rumi”. Spośród kilku tysięcy autorskich fotografii wybrano te, które wzbudzały największe zainteresowanie, intrygowały odbiorców bądź prezentowały miasto w ciekawy sposób. Eksponowane kadry zostały uchwycone w okresie od stycznia 2021 roku do maja 2022 roku. Wystawę przez kilka tygodni będzie można oglądać w parku przy ul. Starowiejskiej, później zostanie przeniesiona do janowskiego parku.

Parkowe krajobrazy, zabudowa mieszkalna, klimatyczne uliczki, okoliczna przyroda, wschody i zachody słońca, a także różne pory roku – między innymi takie obrazki można podziwiać na plenerowej wystawie fotograficznej, która 1 września stanęła w pobliżu Miejskiego Domu Kultury w Rumi, na terenie parku Starowiejskiego. Ekspozycję przygotował urząd miasta, natomiast zdjęcia zostały wykonane przez mieszkańców i opublikowane w facebookowej grupie „Z aparatem po Rumi”. Osoby, których zdjęcia znalazły się na wystawie, wspólnie dokonały jej symbolicznego odsłonięcia i otrzymały upominki z rąk wiceburmistrza Piotra Wittbrodta. Podczas uroczystego otwarcia nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

Bardzo dziękujemy za udział w wydarzeniu i zachęcamy wszystkich mieszkańców do podziwiania tej plenerowej ekspozycji, która będzie dostępna w parku Starowiejskim przez kilka tygodni. Później, prawdopodobnie w październiku, będzie można ją zobaczyć na terenie janowskiego parku, przy ul. Filtrowej – mówi Piotr Wittbrodt, wiceburmistrz do spraw społecznych.

Grupa „Z aparatem po Rumi” została stworzona przez urząd miasta w połowie października 2019 roku. Powstała z myślą o osobach, które uwieczniają życie miasta, wykonując przeróżne fotografie, i chcą je pokazać innym. Jest to otwarta społeczność, co oznacza, że każdy użytkownik Facebooka może zostać jej członkiem. Grupę tworzą obecnie trzy tysiące osób, które opublikowały łącznie kilkanaście tysięcy autorskich fotografii. Zdjęcia przedstawiają okoliczną przyrodę, charakterystyczne dla Rumi miejsca i obiekty, a nawet samych mieszkańców czy zjawiska społeczne.

Odsłonięcie wystawy przez autorów zdjęć Wręczenie upominków autorce zdjęć Wręczenie upominków autorce zdjęć Wręczenie upominków autorce zdjęć Członkowie grupy Z aparatem po Rumi Odsłonięcie wystawy przez autorów zdjęć Odsłonięcie wystawy przez autorów zdjęć Odsłonięcie wystawy przez autorów zdjęć Autor wyróżnionych zdjęć Autorka wyróżnionych zdjęć Autor wyróżnionych zdjęć Autorka wyróżnionych zdjęć Oglądanie fotograficznej wystawy plenerowej Tort, którym autorzy zostali poczęstowani podczas otwarcia wystawy Oglądanie fotograficznej wystawy plenerowej Oglądanie fotograficznej wystawy plenerowej Oglądanie fotograficznej wystawy plenerowej Oglądanie fotograficznej wystawy plenerowej Oglądanie fotograficznej wystawy plenerowej Oglądanie fotograficznej wystawy plenerowej Wiceburmistrz Piotr Wittbrodt gratulujący jednej z autorek wyróżnionych zdjęć

Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń