Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Kolejne sportowe sukcesy rumian

Kolejne sportowe sukcesy rumian24.02.2020 r.

W minioną sobotę (22 lutego) sportowy sukces odniósł Grzegorz Grinholc, zawodnik reprezentujący Rumię podczas 29. Mistrzostw Polski Masters w Lekkiej Atletyce. Natomiast zawodniczki Akademii Piłki Siatkowej Rumia awansowały do półfinałów mistrzostw Polski.

Grzegorz Grinholc zdobył kolejny tytuł mistrza Polski podczas odbywających się w Toruniu 29. Mistrzostw Polski Masters w Lekkiej Atletyce. Rumianin otrzymał także pamiątkowy medal za zajęcie 12. miejsca w rankingu najlepszych medalistów 30-lecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters.

Rumianin, będący na co dzień nauczycielem wychowania fizycznego oraz radnym powiatowym, ma na swoim koncie już 52 medale (w tym 31 złotych), jest wicemistrzem Polski w chodzie sportowym na 50 km (kategoria seniorzy), a także może się pochwalić trzema rekordami na szczeblu krajowym.

Spory sukces osiągnęły również zawodniczki APS Rumia, które awansowały do półfinałów mistrzostw Polski. Podopieczne trenera Roberta Sawickiego pokonały SMS Ostróda, ECO UNI Opole oraz MKS Koszalin. W meczu o pierwsze miejsce uległy jednak drużynie Energa MKS Kalisz Volleyball, mimo to zyskując awans.