Wtorek, 18 czerwca 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Kolejny plac zabaw jest do dyspozycji dzieci


Kolejny plac zabaw jest do dyspozycji dzieci16.09.2019 r.


Zmodernizowany plac zabaw przy Szkole Podstawowej numer 1 został oficjalnie przekazany do użytku najmłodszych mieszkańców Rumi. Z obiektu, który jest ogólnodostępny, może jednocześnie korzystać około 70 dzieci. Inwestycja kosztująca ćwierć miliona złotych została zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Dotychczasowy plac zabaw, zlokalizowany przy ulicy Kościelnej, był już mocno wyeksploatowany, przez co stał się mniej bezpieczny i mniej atrakcyjny. Przebudowę obiektu zaproponowali mieszkańcy w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019. Ostatecznie projekt otrzymał 836 głosów i stał się jedną z pięciu koncepcji o charakterze inwestycyjnym, które przekazano do realizacji.

Niedawno zakończyły się prace budowlane polegające między innymi na montażu zestawów sprawnościowych i nowych zjeżdżalni, a także wymianie nawierzchni. Natomiast w miniony piątek (13 września) obiekt został oficjalnie przekazany do użytku najmłodszych mieszkańców.

Bardzo się cieszę, że udało się stworzyć kolejne miejsce, w którym dzieci mogą bezpiecznie spędzić czas podczas szkolnych zajęć oraz po lekcjach – podkreśla wiceburmistrz Piotr Wittbrodt, który był obecny podczas uroczystego otwarcia. – Mam nadzieję, że ten nowoczesny plac zabaw będzie dobrze służył maluchom i przyczyni się do ich prawidłowego rozwoju – dodaje.

Przypominamy, że trwa budowa Podwórka Talentów Nivea, na którego realizację miasto nie przeznaczyło ani złotówki. Było to możliwe dzięki wygranej w internetowym głosowaniu, w którym Rumia zgromadziła ponad 40 tysięcy głosów. Obiekt zastąpi dotychczasowy plac zabaw zlokalizowany przy MDK-u. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń