Środa, 29 Styczeń 2020

Kolejny plac zabaw jest do dyspozycji dzieci


16.09.2019 r.


Zmodernizowany plac zabaw przy Szkole Podstawowej numer 1 został oficjalnie przekazany do użytku najmłodszych mieszkańców Rumi. Z obiektu, który jest ogólnodostępny, może jednocześnie korzystać około 70 dzieci. Inwestycja kosztująca ćwierć miliona złotych została zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Dotychczasowy plac zabaw, zlokalizowany przy ulicy Kościelnej, był już mocno wyeksploatowany, przez co stał się mniej bezpieczny i mniej atrakcyjny. Przebudowę obiektu zaproponowali mieszkańcy w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019. Ostatecznie projekt otrzymał 836 głosów i stał się jedną z pięciu koncepcji o charakterze inwestycyjnym, które przekazano do realizacji.

Niedawno zakończyły się prace budowlane polegające między innymi na montażu zestawów sprawnościowych i nowych zjeżdżalni, a także wymianie nawierzchni. Natomiast w miniony piątek (13 września) obiekt został oficjalnie przekazany do użytku najmłodszych mieszkańców.

Bardzo się cieszę, że udało się stworzyć kolejne miejsce, w którym dzieci mogą bezpiecznie spędzić czas podczas szkolnych zajęć oraz po lekcjach – podkreśla wiceburmistrz Piotr Wittbrodt, który był obecny podczas uroczystego otwarcia. – Mam nadzieję, że ten nowoczesny plac zabaw będzie dobrze służył maluchom i przyczyni się do ich prawidłowego rozwoju – dodaje.

Przypominamy, że trwa budowa Podwórka Talentów Nivea, na którego realizację miasto nie przeznaczyło ani złotówki. Było to możliwe dzięki wygranej w internetowym głosowaniu, w którym Rumia zgromadziła ponad 40 tysięcy głosów. Obiekt zastąpi dotychczasowy plac zabaw zlokalizowany przy MDK-u. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Kalendarz wydarzeń