Piątek, 12 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Powstały kolejne bajki i kalendarze ukazujące Rumię. Autorami są dzieci


Powstały kolejne bajki i kalendarze ukazujące Rumię. Autorami są dzieci13.12.2022 r.

Piąte wydanie zbioru bajek i opowiadań o Rumi

Rumia wydała piąty tom zbioru miejskich bajek oraz kalendarze na 2023 rok, których współautorami są uczestnicy tegorocznej, piątej już, edycji projektu „Rumia oczami dzieci”, a dokładniej dwóch konkursów: plastycznego i literackiego. Akcja wszystkich opublikowanych opowiadań rozgrywa się na terenie miasta lub nawiązuje do jego historii, natomiast prezentowane w kalendarzu ilustracje odzwierciedlają lokalne krajobrazy.

Uroczysta premiera nowych miejskich wydań – z udziałem autorów zwycięskich prac, ich rodziców oraz przedstawicieli władz miasta – odbyła się 12 grudnia w siedzibie Klubu Integracji Społecznej „Zagórze”.

Po raz kolejny miałem ogromną przyjemność wręczyć laureatom współtworzone przez nich zbiory bajek i kalendarze. To dla dzieci naprawdę piękna pamiątka, która nam, dorosłym, pokazuje ich spojrzenie na miasto – powiedział Piotr Wittbrodt, wiceburmistrz Rumi. – Bardzo dziękuję wszystkim za przesłane prace i jak zwykle zachęcam do udziału w kolejnych edycjach projektu „Rumia oczami dzieci”. Wśród laureatów rozpoznaję niektóre twarze, widzimy się nie po raz pierwszy, co pokazuje, że te konkursy podobają się dzieciom i chętnie do nich wracają, dorastają razem z nimi. Oby tak już zostało – podsumował.

Zbiory opowiadań wkrótce będą dostępne m.in. w filiach miejskiej biblioteki oraz placówkach oświatowych.


W tym roku przeprowadzona została piąta edycja projektu edukacyjnego „Rumia oczami dzieci”. W kampanii uczestniczyło łącznie 27 szkół i przedszkoli, publicznych i prywatnych, a w realizację zadań zaangażowało się kilkaset dzieci. Zwycięzców tegorocznej edycji poznaliśmy podczas uroczystego podsumowania, które odbyło się 15 czerwca w parku Starowiejskim.

Nowe wydanie zbioru opowiadań Nowe wydanie kalendarzy Urszula i Witold Nowaccy Bruno Skrzyński Helena Purol Bianka Fabianowska Oliwia Erdon Martyna Fiertek Zuzanna Dejewska Franciszek Pajączkowski Laureaci konkursu plastycznego i wiceburmistrz Piotr Wittbrodt Laureaci konkursu plastycznego i wiceburmistrz Piotr Wittbrodt Aleksandra Cymuta Magdalena Kowalczyk Tymon Łukowicz-Popczyk Sylwia Wodniczak Lena Kniaziewicz Emilia Przybyszewska Julia Burnatowicz Laureaci konkursu literackiego i wiceburmistrz Piotr Wittbrodt

Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń