Czwartek, 18 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Koncertowo rozpoczęli nowy rok


Koncertowo rozpoczęli nowy rok07.01.2020 r.


Za nami dwa noworoczne koncerty, podczas których mieszkańcy Rumi mogli nie tylko wysłuchać polskich kolęd i świątecznych utworów z całego świata, ale i podziwiać efektowne układy choreograficzne. Oba bezpłatne wydarzenia odbywały się w miniony weekend.

Białoruski akcent

Pierwszym krokiem do muzycznego wejścia w nowy rok był koncert noworoczny w wykonaniu polskich i białoruskich artystów. Odbywający się w sobotni wieczór (4 stycznia) występ zgromadził w hali MOSiR liczną publiczność.

Imprezę prowadziła Karolina Szczepańska ze Szkoły Muzycznej Yamaha, a na scenie pojawili się wychowankowie Międzynarodowej Szkoły Tańca i Studia Wokalnego School Stars z Polski i Białorusi oraz podopieczni Show Ballet Sensation. Rumianie mogli kojarzyć część artystów z Festiwalu Kultury Białoruskiej, który co roku odbywa się w hali MOSiR i cieszy się dużym zainteresowaniem.

W programie wydarzenia znalazły się występy wokalne i taneczne, a także utwory o tematyce świątecznej oraz popularne szlagiery. Nie zabrakło hitów, takich jak: „Snow Queen”, „Gdy Gwiazdka”, „Winter Time”, „Jedziemy autostopem”, czy „King of the Jungle”. Wydarzeniu towarzyszyła radosna i odświętna atmosfera. Wstęp na koncert był bezpłatny, a gospodarzem imprezy był MOSiR Rumia.

Kolędy i musicalowe hity

Zwieńczeniem muzycznego wejścia w 2020 rok był niedzielny (5 stycznia) koncert świąteczno-noworoczny, który przyciągnął tłumy mieszkańców do Kościoła pw. św. Józefa i św. Judy Tadeusza w Rumi.

Repertuar obfitował w polskie kolędy oraz znane na całym świecie piosenki świąteczne i musicalowe. Wybrzmiały m.in. „Wśród nocnej ciszy”, „Przybieżeli do Betlejem, „White Christmas” i „Winter wonderland”, a także utwory z musicali „Jesus Christ Superstar” czy „Upiór w operze”. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym wydarzenia był pochodzący z Rumi tenor Opery Krakowskiej – Marek Gerwatowski.

Piękny śpiew artystów oraz imponująca gra instrumentalistów porwały publiczność, która tego wieczoru wypełniła kościół po brzegi – podkreśla Marek Gerwatowski. – Dziękuję artystom za piękny koncert i za cudowną energię podczas prób i koncertu. Natomiast publiczności dziękuję za stworzenie magicznej atmosfery. Podziękowania należą się także osobom, bez których wsparcia ten koncert nie mógłby się odbyć – dodał dyrektor artystyczny wydarzenia.

Podczas koncertu wystąpili: Sonia Warzyńska-Dettlaff – sopran, Agata Flondro – mezzosopran, Kamil Pękala – baryton oraz Marek Gerwatowski – tenor. W koncercie wzięli także udział artyści związani z miastem: Zespół Śpiewaczy św. Cecylia oraz Chór Dziecięcy z Podstawowej Ekologicznej Szkoły Społecznej pod dyrekcją dyrygenta Krzysztofa Brzozowskiego. Wszystkim wykonawcom towarzyszyli instrumentaliści: pianista Łukasz Jankowski, klarnecista Dawid Głowacki oraz perkusista Tomasz Skrętkowski.

Wydarzenie odbyło się w ramach Rumskich Spotkań Muzycznych, wstęp był wolny. Organizatorami byli: Starostwo Powiatowe w Wejherowie, parafia pw. św. Józefa i św. Judy Tadeusza Rumi, Stowarzyszenie Zespół Śpiewaczy św. Cecylia z Rumi oraz Rumskie Spotkania Muzyczne. Partnerzy: Urząd Miasta Rumi, Miejski Dom Kultury w Rumi oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi. Sponsorzy: OPEC Gdynia, PEWIK Gdynia i Port Rumia – Centrum Handlowe Auchan. Patroni medialni: Twoja Telewizja Morska, Norda FM, Nadmorski24.pl oraz Gwe24.pl.

Autorami zdjęć są Dorota Korbut (MOSiR Rumia) oraz MMK Fotografia.


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń