Wtorek, 21 Wrzesień 2021
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
Fundusze krajowe Fundusze UE BIP Rumia

Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego uczcił 100-lecie konsekracji


Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego uczcił 100-lecie konsekracjif21.06.2021 r.

Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego uczcił 100-lecie konsekracji

Turniej piłki nożnej, gry i zabawy rekreacyjne, koncert, wystawa historyczna, pokaz lotu gołębi, konkursy oraz okolicznościowy poczęstunek – to tylko część spośród atrakcji, które 20 czerwca czekały na uczestników wydarzenia organizowanego przez Parafię pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi. Okazją do celebracji była setna rocznica poświęcenia świątyni przez biskupa Jakuba Klundera.

W kościelnych obchodach uczestniczyli nie tylko duchowni i parafianie, ale także goście z różnych zakątków regionu. Rumię reprezentowali: burmistrz Michał Pasieczny, przewodniczący rady miejskiej Krzysztof Woźniak oraz wiceburmistrz Ariel Sinicki.

Z okazji setnej rocznicy konsekracji parafialnej świątyni dziękujemy za wszelką działalność na rzecz lokalnej społeczności. Jesteśmy wdzięczni państwu – duszpasterzom, wiernym oraz darczyńcom – za wiarę, poświęcenie i wytrwałość, dzięki którym kontynuowane jest dzieło zapoczątkowane w 1921 roku. Nie mamy najmniejszych wątpliwości, że przyczyniacie się państwo do ciągłego rozwoju duchowego, społecznego, kulturalnego i intelektualnego mieszkańców Rumi. Życzymy, by w ciągu kolejnych lat parafia jeszcze nie raz zapisała się w piękny sposób na kartach lokalnej historii – życzył burmistrz Rumi.

Główną atrakcją artystyczną jubileuszu był koncert Angelus, autorstwa Wojciecha Kilara, w wykonaniu Edyty Piaseckiej, Zespołu Śpiewaczy św. Cecylia oraz Pomorskiej Orkiestry Festiwalowej pod dyrekcją Krzysztofa Brzozowskiego. Święto połączone było z festynem organizowanym na cześć patrona miasta, dlatego też nie zabrakło sportowych emocji. Na boisku wielofunkcyjnym odbył się turniej piłki nożnej „Salos Cup świętego Jana Bosko” oraz mecz pomiędzy reprezentacją salezjanów i Urzędem Miasta Rumi.

Organizatorami wydarzenia byli: Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi, SL Salos Rumia, Akcja Katolicka oddział w Rumi, Oratorium św. Michała Archanioła, Starostwo Powiatowe w Wejherowie oraz Urząd Miasta Rumi.

 


Ściągnij galerię
Kalendarz wydarzeń