Poniedziałek, 15 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Literackie zakończenie lata z biblioteką


Literackie zakończenie lata z biblioteką19.09.2022 r.

Na scenie Artur Andrus i Marcin Okoniewski, fot. Joanna Kowalczuk / Stacja Kultura

Pierwsza odsłona Festiwalu Literackie Janowo spotkała się z dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem mieszkańców.

W sobotnie popołudnie, 17 września, scenę mieszczącą się w janowskim parku odwiedzili słynni autorzy: Artur Andrus i Cezary Harasimowicz. Gości dogłębnie przepytał Marcin Okoniewski, znany jako „Okoń w sieci”. Publiczność dowiedzieć się mogła między innymi, jaką postacią z bajki czuje się Artur Andrus. Natomiast dzieci zostały przywitane donośnym „ko, ko, ko” przez najprawdziwszą kurę Adelę z bajek Joanny Krzyżanek.

Wciągające rozmowy o książkach, filmach i inspiracjach, spontaniczne interakcje z publicznością, warsztaty kreatywne dla całych rodzin, energetyzujące dźwięki flamenco, a na zakończenie porywający do tańca swing w wykonaniu Trójmiejskiej Kapeli Swingowej – tak można podsumować literackie zakończenie lata z rumską biblioteką.

Literackie Janowo to całkiem nowa pozycja w naszym kalendarzu imprez. Liczymy, że uda nam się kontynuować tę inicjatywę w przyszłych latach. Każdego roku chcemy zapraszać do janowskiego parku znanych artystów i pisarzy. Ten poczet otworzyli Cezary Harasimowicz i Artur Andrus. Sądzimy, że taka formuła się przyjmie i w przyszłości spotka się z równie dużym zainteresowaniem mieszkańców – mówi Dariusz Rybacki, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi.

Publiczność zgromadzona pod sceną, fot. J. Kowalczuk / Stacja Kultura Cezary Harasimowicz i Marcin Okoniewski, fot. J. Kowalczuk / Stacja Kultura Kącik rodzinny, fot. J. Kowalczuk / Stacja Kultura Publiczność zgromadzona pod sceną, fot. J. Kowalczuk / Stacja Kultura Joanna Krzyżanek (autorka) i Kura Adela, fot. J. Kowalczuk / Stacja Kultura Animacje z Kurą Adelą, fot. J. Kowalczuk / Stacja Kultura Na scenie Artur Andrus i Marcin Okoniewski, fot. Joanna Kowalczuk / Stacja Kultura Na scenie Artur Andrus i Marcin Okoniewski, fot. Joanna Kowalczuk / Stacja Kultura Swing w wykonaniu Trójmiejskiej Kapeli Swingowej, fot. J. Kowalczuk / Stacja Kultura Podpisywanie książek przez Artura Andrusa, fot. J. Kowalczuk / Stacja Kultura Swing w wykonaniu Trójmiejskiej Kapeli Swingowej, fot. J. Kowalczuk / Stacja Kultura

Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń