Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Lotto Challenge Gdańsk. Rumia Team podjął triathlonowe wyzwanie

Lotto Challenge Gdańsk. Rumia Team podjął triathlonowe wyzwanie22.06.2021 r.

Upalna pogoda nie ułatwiła życia uczestnikom zawodów triathlonowych Lotto Challenge Gdańsk. W sobotę 19 czerwca rywalizowano indywidualnie i w sztafetach na dystansie sprinterskim. Na trasie pojawili się m.in. zastępcy prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz oraz burmistrz Rumi Michał Pasieczny.

Tego dnia termometry wskazywały ponad 30 stopni Celsjusza, a niebo było niemal bezchmurne. W tych trudnych dla startujących warunkach rozegrano dystans sprinterski międzynarodowych zawodów triathlonowych Lotto Challenge Gdańsk.

Zawodnicy musieli przepłynąć 750 metrów, przejechać rowerem 20 kilometrów oraz przebiec 5 kilometrów. Pierwsza konkurencja odbyła się na Zatoce Gdańskiej, ze startem na gdańskiej plaży. Trasa rowerowa przebiegała obok stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk i tunelem pod Martwą Wisłą. Natomiast trasa biegowa wiodła ścieżkami wzdłuż plaży i parku Ronalda Regana. Meta została wyznaczono na molo w gdańskim Brzeźnie.

Najszybsza wśród kobiet okazała się Marta Łagownik, która ukończyła trasę w czasie 1:05:51, dając się wyprzedzić tylko ośmiu mężczyznom. Wśród mężczyzn wygrał Dorian Horsten z czasem 0:59:56. Jako jedyny zszedł poniżej godziny.

Team Rumia z czasem 01:16:07 uplasował się na 7. miejscu. Miejska reprezentacja wystartowała na dystansie Sprint Sztafety, w składzie: Piotr Biankowski – pływanie, Michał Pasieczny – rower i Grzegorz Grinholc – bieg.