Czwartek, 21 Styczeń 2021
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
BIP Rumia

LUX MED zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne


LUX MED zaprasza na bezpłatne badania mammograficznef24.11.2020 r.

LUX MED zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne

LUX MED zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne, finansowane przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych. Wyniki realizacji Programu są niestety bardzo niepokojące. Wybuch epidemii koronawirusa i związane z nim wstrzymanie na trzy miesiące pracy mobilnych pracowni mammograficznych przyczynił się do dalszego obniżenia odsetka populacji pań objętej badaniami. Według stanu na 1 listopada 2020 roku wynosi on zaledwie 34,81 % uprawnionych Polek.

Dziękujemy wszystkim paniom, które podjęły odpowiedzialną decyzję i już zarejestrowały się na badanie. Zachęcamy te kobiety, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań wcześniej, o niezwlekanie z ich realizacją. Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby. Przypominamy, że grudzień 2020 roku jest ostatnim miesiącem, w którym z badania w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać panie z rocznika 1951.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji w:

  • Reda – 16 grudnia 2020 w godzinach od 9.00 do 16.00 i 17 grudnia 2020 w godzinach od 9.00 do 16.00 przy Przedszkolu, ul. Łąkowa 27
  • Rumia – 18 grudnia 2020 w godzinach od 9.45 do 17.00 na parkingu przy Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR, ul. A. Mickiewicza 49
  • Łęczyce – 18 grudnia 2020 w godzinach od 8.00 do 14.00 przy budynku szkoły, ul. Topolowa 1

W badaniu w ramach Programu mogą wziąć udział panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi, a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na poprzez elektroniczny formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Informujemy, że w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pań oraz personelu medycznego badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami LUX MED środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy panie, co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu. Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą paniom temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji są także środki do dezynfekcji rąk. Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Kalendarz wydarzeń