Piątek, 31 marca 2023
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Metropolitalny komunalny bilet miesięczny dostępny przez aplikacje mobilne


Metropolitalny komunalny bilet miesięczny dostępny przez aplikacje mobilnef08.03.2022 r.

Metropolitalny komunalny bilet miesięczny dostępny przez aplikacje mobilne

Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej informuje, że za pomocą aplikacji mobilnych kupić można już bilet miesięczny umożliwiający korzystanie ze wszystkich miejskich autobusów, trolejbusów i tramwajów na obszarze metropolii. Bilety te, w cenach 132 zł (normalny) i 66 zł (ulgowy), są już dostępne w aplikacjach: mPay oraz GoPay, docelowo pojawią się także w pozostałych aplikacjach sprzedających bilety MZKZG.

Bilety miesięczne metropolitalne są zawsze biletami imiennymi, dlatego bilet miesięczny zakupiony przez telefon musi być przypisany do konkretnej osoby (podobnie jak bilet wgrany na imienną kartę miejską).

Bilet należy opłacić za pomocą jednej z metod udostępnionych przez dostawcę aplikacji – np. przedpłacona portmonetka, podpięta karta płatnicza lub karta w elektronicznym portfelu kart MasterPass. Kontrola biletów odbywać się będzie przez odczyt kodu QR.

Przypominamy, że bilet miesięczny komunalny jest biletem upoważniającym do podróży wszystkimi liniami komunikacji miejskiej (w tym pospiesznymi i nocnymi), na całych długościach, organizowanymi przez:

  • Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku (autobusy i tramwaje),
  • Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni (autobusy i trolejbusy),
  • Miejski Zakład Komunikacji Wejherowo (autobusy).

Jednocześnie informujemy, że trwają prace nad umożliwieniem sprzedaży przez aplikacje biletów łączonych kolejowo-komunalnych.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń