Poniedziałek, 15 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Naklejki umożliwiające osobom niewidomym segregację odpadów


Naklejki umożliwiające osobom niewidomym segregację odpadów27.02.2018 r.


Zarządcy wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych oraz osoby prywatne mogą zgłaszać się do Urzędu Miasta Rumi po odbiór bezpłatnych naklejek, które dzięki zastosowaniu alfabetu Braille’a, mają ułatwić skuteczną segregację odpadów osobom niewidomym i słabowidzącym. Inicjatywa stanowi wypadkową potrzeb mieszkańców, które zgłaszali głównie telefonicznie, oraz rozwiązań stosowanych w innych polskich miastach. Łączny koszt zakupu 500 kompletów naklejek to ponad 8 tysięcy złotych.

To jedno z wielu przedsięwzięć ekologicznych, które realizuje samorząd. Rocznie jest ich kilkanaście, a jednym z większych projektów jest „Czysta Rumia”, w którym cyklicznie uczestniczy wielu mieszkańców.

Każda wspólnota i spółdzielnia mieszkaniowa oraz indywidualny mieszkaniec, który zauważa taką potrzebę na swoim osiedlu bądź nieruchomości, proszony jest o kontakt z Urzędem Miasta Rumi, a dokładniej z Wydziałem Polityki Gospodarczej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska (pokój 06, tel. 58-679-65-32) w celu bezpłatnego odbioru naklejek

To rozwiązanie ma ułatwić funkcjonowanie naszym niepełnosprawnym mieszkańcom. Mówiąc obrazowo, dzięki dotknięciu takiej naklejki osoba niewidoma lub słabowidząca wie, do którego pojemnika należy kierować konkretne odpady – tłumaczy Piotr Wittbrodt, zastępca burmistrza Rumi.


Zapraszamy zarządców wspólnot mieszkaniowych, spółdzielni mieszkaniowych oraz indywidualnych mieszkańców po odbiór specjalnych naklejek na pojemniki, do których zbierane są odpady segregowane. Nalepki, dzięki zastosowaniu alfabetu Braille'a, mają ułatwić skuteczną segregację osobom niewidomym oraz słabowidzącym. Każda wspólnota i spółdzielnia mieszkaniowa oraz indywidualny mieszkaniec, który zauważa taką potrzebę na swoim osiedlu bądź nieruchomości, proszony jest o kontakt z Urzędem Miasta Rumi, a dokładniej z Wydziałem Polityki Gospodarczej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska (pokój 06, tel. 58-679-65-32) w celu bezpłatnego odbioru naklejek. Zapraszamy!

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń