Środa, 12 czerwca 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Nowa jakość w Jedynce. Przy szkole pojawiła się hala sportowa


Nowa jakość w Jedynce. Przy szkole pojawiła się hala sportowa04.09.2023 r.

Wnętrze nowej hali sportowej

Jednym z elementów uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Józefa Wybickiego w Rumi było otwarcie nowej hali sportowej. Dzięki zrealizowanej przez prywatnego partnera inwestycji wszystkie zajęcia wychowania fizycznego będą się odbywać w profesjonalnych warunkach.

Wybudowana przy Jedynce całoroczna hala ma wymiary 35 × 18 × 9 m, nowoczesną nawierzchnię i oświetlenie. W godzinach porannych z obiektu będzie korzystać szkoła, a popołudniami ma on stanowić bazę szkoleniową Rumskiego Klubu Tenisowego.

Jestem przeszczęśliwy, ponieważ w naszych szkołach brakuje sal gimnastycznych, a w tym przypadku partner prywatny – Szymon Wiśniewski, trener tenisa ziemnego z Rumskiego Klubu Tenisowego – zrealizował tę inwestycję. Dzięki takiemu partnerstwu i współpracy z klubami sportowymi możemy o wiele szybciej uzyskać w mieście świetną infrastrukturę sportową, na czym będą korzystać przede wszystkim dzieci – przyznał podczas otwarcia Michał Pasieczny, burmistrz Rumi.  

Ogromna radość z tego, że tak piękny obiekt będzie służyć naszym uczniom każdego dnia w godzinach 7:30-16:00. Co to daje szkole? Możliwość organizacji różnego rodzaju wydarzeń sportowych, poprawę kondycji fizycznej dzieci, żadnych WF-ów na korytarzach. Od teraz wszystkie zajęcia będą się odbywać w profesjonalnych warunkach, na terenie: hali, MOSiR-u i okolicznych obiektów – mówił po uroczystości Arkadiusz Skrzyński, dyrektor szkoły.

Jak podkreśla przedsiębiorca, to dopiero pierwszy etap inwestycji. W planach jest jeszcze budowa drugiej hali i rozbudowa zaplecza kontenerowego. Dalsze prace ruszą prawdopodobnie w tym roku.

Nasza hala jest przystosowana do gier zespołowych. Szkoła będzie mogła z niej korzystać jak z boiska wielofunkcyjnego, a my będziemy realizować zajęcia z tenisa – podsumował Szymon Wiśniewski, inwestor oraz trener tenisa ziemnego z Rumskiego Klubu Tenisowego.

We wspieranym przez samorząd Rumskim Klubie Tenisowym „RKT Rumia” stosowane są nowoczesne metody nauki gry w tenisa dzieci według formuły „Tenis 10”. Program edukacyjny został opracowany przez Polski Związek Tenisowy zgodnie z wytycznymi przygotowanymi przez Międzynarodową Federację Tenisową. Jest to element ogólnoświatowego programu „Play and Stay”. Wielkość kortu, rodzaj piłek i sposób przeprowadzenia treningu dostosowywane są do wieku dziecka. Lżejsze i wolniejsze piłki oraz pomniejszona wielkość kortu ułatwiają naukę i granie, a także sprawiają dziecku większą przyjemność.

Informację na temat zapisów do szkółki Rumskiego Klubu Tenisowego można znaleźć na stronie rktrumia.pl lub uzyskać pod numerem telefonu 607 836 996 (trener Szymon Wiśniewski).

Przemawiający Arkadiusz Skrzyński, dyrektor szkoły Od lewej: radna Teresa Hebel, burmistrz Michał Pasieczny, przewodniczący rady Krzysztof Woźniak, inwestor Szymon Wiśniewski Symboliczne przecięcie wstęgi Przemawiający burmistrz Michał Pasieczny Od lewej: inwestor Szymon Wiśniewski, burmistrz Michał Pasieczny, radna Teresa Hebel Uczniowie szkoły uczestniczący w rozpoczęciu roku szkolnego Nowa hala Wizualizacja inwestycji przedstawiająca dwie hale i zaplecze

Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń