Czwartek, 18 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego na 400 głosów


Odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego na 400 głosów03.03.2020 r.


Prawie 400 uczniów ze Szkoły Podstawowej numer 1 w Rumi wspólnie odśpiewało hymn Polski oraz patriotyczne pieśni. Uroczysty koncert został zorganizowany w ramach ogólnopolskiego konkursu „Do Hymnu”, a wszystko oceniali jurorzy wyznaczeni przez Narodowe Centrum Kultury.

„Do Hymnu” to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych zapoczątkowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zadaniem konkursowym jest wspólne wykonanie Mazurka Dąbrowskiego oraz wybranych pieśni patriotycznych przez co najmniej połowę uczniów placówki.

Cele projektu to m.in. włączenie społeczności lokalnych w ogólnopolskie obchody kolejnych rocznic odzyskania przez Polskę niepodległości, doskonalenie umiejętności poprawnego śpiewania polskiego hymnu oraz rodzimych pieśni hymnicznych, a także integrowanie społeczności szkolnej.

Wśród 300 szkół podstawowych, które biorą udział w tegorocznej odsłonie konkursu, znalazły się 2 placówki z powiatu wejherowskiego, w tym 1 z Rumi – Szkoła Podstawowa numer 1. Uczniowie wspólnie z nauczycielami i dyrekcją zadbali nie tylko o odpowiednie wykonanie hymnu, ale również o uroczystą oprawę czwartkowego koncertu (27 lutego). Występ obserwowało jury konkursowe oraz przedstawiciele władz miasta na czele z burmistrzem Michałem Pasiecznym.

Zwieńczeniem wydarzenia było wręczenie okolicznościowego dyplomu dyrektorowi szkoły Arkadiuszowi Skrzyńskiemu.


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń