Środa, 28 lutego 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”


Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”06.11.2020 r.

Stowarzyszenie Pomorskie w Unii Europejskiej, partner i fundator jednej z nagród specjalnych, zaprasza uczniów pomorskich szkół ponadpodstawowych do udziału w XVI edycji Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”.

Zainteresowane szkoły ponadpodstawowe powinny przesłać do 1 grudnia 2020 r. formularz zgłoszeniowy na adres mailowy: kontakt@gwiezdnykrag.pl

I etap – szkolny, odbędzie się 3 grudnia 2020 roku.

Przygotowano atrakcyjne nagrody. Najlepszy finalista otrzyma miesięczny płatny staż w Parlamencie Europejskim na zaproszenie Janusza Lewandowskiego, posła do Parlamentu Europejskiego. Wszyscy laureaci-finaliści otrzymają możliwość studiowania na Uniwersytecie Warszawskim na kierunkach europeistyka, europeistyka – integracja europejska, kulturoznawstwo – wiedza o kulturze, European Politics and Economics.

Organizatorami XVI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” są: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce oraz sieć Informacji Europejskiej Europe Direct w Polsce.

Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej” jest fundatorem nagrody specjalnej dla najlepszej uczestniczki/najlepszego uczestnika z województwa pomorskiego.

Szczegóły i regulamin dostępne są na stronie gwiezdnykrag.pl.

W razie jakichkolwiek pytań dot. I etapu Olimpiady można kontaktować się z Komitetem Organizacyjnym - Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct – Słupsktel. 794 725 448, mail: kontakt@gwiezdnykrag.pl

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń