Środa, 17 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Piłkarki z Rumi mistrzyniami województwa pomorskiego


Piłkarki z Rumi mistrzyniami województwa pomorskiego19.05.2023 r.

Reprezentantki Rumi na podium, źródło: PZPN

Reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 1 w Rumi zwyciężyły w wojewódzkim finale piłkarskich rozgrywek o Puchar Tymbarku. Uczennice rywalizowały w kategorii dziewczynek urodzonych po 1 stycznia 2013 roku, nie przegrywając ani jednego meczu. W czerwcu młode piłkarki pojadą do stolicy, by zawalczyć w ogólnopolskim finale.

Mecze na szczeblu wojewódzkim zostały rozegrane 16 maja na murawie Gdańskiego Ośrodka Sportu. Jedynkę reprezentowały: Alicja Bambrowicz, Kaja Wasiniewska, Amelia Jabłońska, Nikola Nowak, Antonina Kaczmarek, Maja Krause-Lis, Alicja Kusio, Zofia Bobkowska, Apolonia Oleksiak oraz Zosia Wilk. Większość spośród wymienionych dziewczynek na co dzień trenuje w Rumia Ladies Academy. Drużynę do zwycięstwa poprowadzili nauczycielka Hanna Kamin oraz trener i prezes akademii dla dziewcząt Daniel Myśliński.

Początkowo celem rumskiej reprezentacji było wyjście z grupy i wzięcie udziału w ćwierćfinałowych rozgrywkach. Z każdym kolejnym wygranym meczem zawodniczki stawały się pewniejsze siebie i coraz mocniej wierzyły, że marzenia o zagraniu w stolicy są w ich zasięgu. Dziewczynki rywalizowały ze szkołami z Gdyni, Gdańska, Nowego Stawu, Tczewa i Nowej Wsi Lęborskiej, by w finale pokonać Ceramik Łubiana 2:0. Nie przegrały żadnego z siedmiu spotkań, sięgając po tytuł mistrzyń województwa pomorskiego. Ponadto Alicja Bambrowicz została okrzyknięta najlepszą bramkarką turnieju.

To mój największy sukces trenerski z młodzieżowymi zespołami. Podczas turnieju towarzyszyło mi tyle emocji, że nie jestem w stanie określić, jak dużo i jakich myśli przechodziło mi przez głowę. Trzeba podkreślić, że dziewczyny nie osiągnęłyby tego sukcesu, gdyby nie pani Hanna Kamin, która zgłosiła najmłodsze dziewczynki do udziału w turnieju, oraz dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Rumi, która zgodziła się na to, by reprezentacja szkoły wzięła udział w tych prestiżowych zawodach. Pani Hani dziękuję również za zaufanie oraz możliwość poprowadzenia dziewczynek, które na co dzień trenuję. Ten sukces ma wielu ojców, są to trenerzy naszej akademii – Danusia Nowak i Artur Wasiniewski – oraz trenerzy klubowi Poli i Zosi. Są to osoby, pod okiem których dziewczynki rozwijają swoje umiejętności piłkarskie, a dzięki którym są dziś w tym miejscu. Brawa dla wszystkich. To również ogromny sukces szkoły, naszego miasta i powiatu – podkreśla trener Daniel Myśliński, prezes Rumia Ladies Academy.

Kolejny etap zmagań o Puchar Tymbarku odbędzie się w czerwcu w Warszawie. Rumianki będą wówczas reprezentować nie tylko swoje miasto, ale i całe województwo.


Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” organizowany jest przez PZPN od 23 lat. Od 2007 roku sponsorem generalnym Turnieju jest marka Tymbark. Turniej jest jedną z najszybciej rozwijających się inicjatyw grassroots w Polsce oraz jest największym w Europie wydarzeniem piłkarskim dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych do lat: 8, 10 i 12.

Zawodniczki z Rumi, źródło: facebook.com/rumialadies Zawodniczki z Rumi, źródło: PZPN Zawodniczki z Rumi, źródło: PZPN Zawodniczki z Rumi, źródło: PZPN Zawodniczki z Rumi, źródło: PZPN Alicja Bambrowicz – zawodniczka z Rumi, która otrzymała tytuł najlepszego bramkarza, źródło: PZPN

Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń