Wtorek, 21 Wrzesień 2021
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
Fundusze krajowe Fundusze UE BIP Rumia

Po rocznej przerwie powraca Kino Letnie


Po rocznej przerwie powraca Kino Letnief09.07.2021 r.

Po rocznej przerwie powraca Kino Letnie

Już za kilka tygodni ruszy tegoroczne Kino Letnie w Rumi. Przez trzy weekendy na plenerowym ekranie będą wyświetlane topowe produkcje filmowe ostatnich lat. Wśród zaproponowanych przez miasto tytułów pojawiły się bajki, komedie, dramaty, animacje, a także filmy akcji i obyczajowe. O doborze repertuaru zdecydują mieszkańcy uczestniczący w internetowym głosowaniu.

„Tajemniczy ogród”, „Urwis”, „Chłopiec z burzy” czy „Robaczki z zaginionej dżungli” – między innymi te filmy pojawiły się na liście skierowanej przede wszystkim do dzieci, młodzieży oraz rodziców. Głosowanie odbywa się na facebookowym profilu miasta i zakończy się w piątek 16 lipca o godzinie 10:00. Wyświetlone zostaną trzy tytuły, które uzyskają największą liczbę głosów. Z kolei dorośli widzowie wybiorą dla siebie trzy kolejne pozycje w osobnym głosowaniu. Cały tegoroczny repertuar poznamy 23 lipca około godziny 12:00.

Zarówno w propozycji skierowanej do rodzin z dziećmi, jak i kina przeznaczonego dla dorosłych, tytuły zostały dobrane w taki sposób, by każdy znalazł coś dla siebie. Są to przede wszystkim produkcje z ostatnich lat, ale nie brakuje też klasyków.

Filmy będą wyświetlane w piątki i soboty na terenie jednego z dwóch miejskich parków: parku Starowiejskiego (ul. Mickiewicza) lub parku Żelewskiego (ul. Filtrowa). Na miejscu, oprócz plenerowego ekranu, jak co roku czekać będą również leżaki oraz popcorn – wszystko bezpłatnie.

Jest to czwarta edycja Kina letniego w Rumi realizowanego w takiej formule. Organizatorami wydarzenia są: Miejski Dom Kultury w Rumi oraz Urząd Miasta Rumi.

Kalendarz wydarzeń