Czwartek, 18 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Podsumowanie castingu do „Rumskiego Wokalu 2023”


Podsumowanie castingu do „Rumskiego Wokalu 2023”05.05.2023 r.

Weronika Grabowska, jedna z finalistek

Kolejna, siódma już, edycja „Rumskiego Wokalu” tradycyjnie rozpoczęła się od przesłuchań. Na odbywający się 27 kwietnia casting przyszli nie tylko mieszkańcy Rumi, ale także Redy, Wejherowa i powiatu puckiego, w tym obywatel Brazylii oraz rodowita Ukrainka. Każdy musiał zaśpiewać dwie piosenki a cappella w taki sposób, by zachwycić jury.

Uczestnicy prezentowali swoje umiejętności wokalne przed komisją konkursową, w której zasiadali: dyrektor MDK-u Agnieszka Skawińska, śpiewak operowy i dyrygent Krzysztof Brzozowski, a także aranżer i  dyrygent Marzena Graczyk.

Cieszy mnie, że „Rumski Wokal” przyjął się wśród utalentowanych wokalnie mieszkańców Rumi i okolic. W tym roku siódma edycja, a wraz z nią wyżej zawieszona poprzeczka i lepsze przygotowanie się uczestników, co było widać po minionym castingu. Wokaliści świadomi tego, po co przychodzą, są dla jury cudownym odkryciem i jeszcze większym wyzwaniem. Gratuluję każdemu, kto sięga po marzenia i z odwagą staje na scenie przy okazji tego projektu – podkreśla Agnieszka Skawińska, dyrektor rumskiego MDK-u.

Do finału przeszło 8 uczestników. Finalistów czekają warsztaty wokalne oraz zajęcia z emisji głosu i interpretacji tekstu. Gala finałowa odbędzie się 11 czerwca na scenie plenerowej zlokalizowanej w parku przy ul. Starowiejskiej. Wzorem lat ubiegłych finaliści będą mogli prezentować swoje wokalne umiejętności podczas wydarzeń kulturalnych organizowanych przez jednostkę.

Lista finalistów:

1. Wiktoria Wiszniewska
2. Łukasz Myszk
3. Vinicius Santos Linhares Costa
4. Anita Radzymińska
5. Weronika Grabowska
6. Maja Budniewska
7. Joanna Bojanowska
8. Aneta Tkacz

Aneta Tkacz Aneta Tkacz Anita Radzymińska Anita Radzymińska Joanna Bojanowska Łukasz Myszk Łukasz Myszk Maja Budniewska Vinicius Santos Linhares Costa Vinicius Santos Linhares Costa Weronika Grabowska Weronika Grabowska Wiktoria Wiszniewska Wiktoria Wiszniewska Jury konkursowe, od lewej: Agnieszka Skawińska, Krzysztof Brzozowski, Marzena Graczyk

Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń