Niedziela, 14 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Projekt „Rumia oczami dzieci” realizowany pomimo koronawirusa


Projekt „Rumia oczami dzieci” realizowany pomimo koronawirusa07.05.2020 r.


Aktualizacja 8.05.2020

Uroczyste ogłoszenie laureatów projektu będzie transmitowane 1 czerwca o godzinie 17:00 na facebookowym profilu miasta.


Nawet pandemia koronawirusa nie pozbawiła najmłodszych mieszkańców Rumi chęci do nauki oraz kreatywności. Dowodem na to może być ich liczny udział w trzeciej edycji projektu „Rumia oczami dzieci”, którego formuła została przystosowana do panujących warunków. Na najaktywniejszych i najbardziej pomysłowych uczestników nadal czekają nagrody rzeczowe oraz wyjątkowe pamiątki.

Integracja pokoleń

Projekt edukacyjny „Rumia oczami dzieci” po raz pierwszy wystartował w marcu 2018 roku z inicjatywy burmistrza Michała Pasiecznego. Celem inicjatywy od początku było budowanie poczucia lokalnej tożsamości, propagowanie wiedzy o mieście i samorządzie gminnym oraz zaangażowanie dzieci i młodzieży w życie społeczne małej ojczyzny. W projekcie mogą uczestniczyć zarówno placówki publiczne, jak i prywatne.

Padł rekord

W tegorocznej odsłonie projektu uczestniczyła rekordowa liczba placówek oświatowych – aż 23 szkoły i przedszkola. Podczas spotkania z koordynatorami, które odbyło się w lutym, omówione zostały wszystkie założenia projektu oraz czekające na uczestników zadania. Najmłodsi, jak co roku, musieli m.in. poznać miejskie symbole czy też zorganizować spotkanie z ciekawą osobą. Zajęcia odbywały się w grupach.

Nie zabrakło weny

Z kolei indywidualni uczestnicy, ze względu na pandemię, mogli mailowo przesyłać prace na konkurs plastyczny pod tytułem „Rumia moje miasto” oraz konkurs literacki polegający na stworzeniu bajki, baśni lub opowiadania, którego fabuła nawiązuje do Rumi. Najlepsze prace zostaną wykorzystane do przygotowania miejskich kalendarzy oraz zbioru opowiadań, a ich autorzy otrzymają nagrody rzeczowe. W obu konkursach mogły uczestniczyć dzieci uczęszczające do prywatnych i publicznych placówek oświatowych zlokalizowanych na terenie miasta.

Cieszę się, że mimo tak trudnego czasu otaczająca nas rzeczywistość, a zwłaszcza nasza kochana Rumia, wciąż jest dla dzieci piękna i kolorowa. Dzieci z pełnym zaangażowaniem podjęły się tego zadania i wykorzystały całą gamę kolorów do namalowania miasta, w którym mieszkają i się uczą – podkreśla radna Lucyna Miotk, przewodnicząca Komisji Kultury oraz członek Komisji Oświaty i Wychowania. – Życzę wszystkim, aby nasz świat zawsze był tak wesoły i przyjazny, jak na tych obrazkach – podsumowuje.

Obecnie, ze względu na obostrzenia związane z epidemią koronawirusa, nie jest możliwe wskazanie dokładnego terminu uroczystego ogłoszenia laureatów oraz wręczenia nagród. O wszelkich zmianach uczestnicy projektu i koordynatorzy będą na bieżąco informowani.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń