Czwartek, 18 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Rekordowy czerwiec i rozpoczęcie II etapu realizacji Systemu Mevo


Rekordowy czerwiec i rozpoczęcie II etapu realizacji Systemu Mevo11.06.2019 r.

Rowery Mevo biją rekordy popularności. Tylko w czerwcu średnio każdego dnia były wypożyczane po ok. 15-16 tysięcy razy. Od 10 czerwca na ulice gmin zrzeszonych w Obszarze Metropolitalnym będą wyjeżdżać kolejne, nowe partie jednośladów. Najwięcej przybędzie ich w lipcu, tak aby do połowy sierpnia dostępna była pełna flota – 4080 sztuk.

Bardzo intensywnie pracujemy nad poprawą i doskonaleniem systemu. Nasz serwis działa dzień i noc, 7 dni w tygodniu, dbając o systematyczne doładowywanie baterii i naprawiając uszkodzone rowery. Robimy wszystko, aby mieszkańcy metropolii mogli korzystać każdego dnia przynajmniej z 98 proc. obecnie dostępnej floty, czyli ponad 1200 rowerów – powiedział Paweł Orłowski, prezes Nextbike Polska.

Nowe rowery zostaną oznaczone dodatkowymi naklejkami na osłonie bagażnika i skrzydełkami z informacjami o możliwości zgłaszania uwag do testowanych pojazdów z II etapu wdrożenia. Oznaczenia wyróżniać się będą także sześciocyfrową numeracją przygotowaną na czas testów. Pełna flota Mevo będzie dostępna do połowy sierpnia.

Najbardziej cieszy mnie fakt, że użytkownicy tak chętnie korzystają z Mevo. Nasze statystyki niemal każdego dnia biją rekordy – dodał Paweł Orłowski.

Od momentu uruchomienia Mevo, czyli od 26 marca do 8 czerwca, w systemie zarejestrowało się ponad 103 tys. użytkowników. Łącznie rowery były wypożyczane ponad 690 tys. razy. Najwięcej wypożyczeń było w tym czasie w Gdańsku – 380 tys., Gdyni – niemal 174 tys. oraz Sopocie – blisko 36 tys.

 

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń