Czwartek, 02 maja 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Rumia czeka na dziecięce rysunki. Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody



Trwa piąta edycja projektu „Rumia oczami dzieci”, którego jednym z etapów jest indywidualny konkurs plastyczny. Prace można przesłać bądź dostarczyć do końca marca. Docenione przez jury dziecięce dzieła znajdą się w miejskich kalendarzach i zbiorach bajek, a ich autorzy otrzymają nagrody rzeczowe.

Temat konkursu brzmi „odkrywam Rumię” i odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: grup przedszkolnych (do 6 lat) oraz uczniów i oddziałów przedszkolnych (od 7 do 10 lat). W konkursie mogą uczestniczyć dzieci uczęszczające do rumskich placówek oświatowych lub po prostu mieszkające w Rumi.

Prace plastyczne, wykonane dowolną techniką w formacie A3, należy przesłać za pośrednictwem platformy rejestracyjnej lub dostarczyć do Biura Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rumi najpóźniej 31 marca. Zwycięzców poznamy w czerwcu tego roku podczas uroczystego podsumowania projektu.  

Pobierz regulamin konkursu plastycznego.


Projekt „Rumia oczami dzieci” został zapoczątkowany w 2017 roku z inicjatywy burmistrza Michała Pasiecznego. Program skierowany jest do wszystkich przedszkoli oraz szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie miasta, a tak naprawdę do najmłodszych mieszkańców, którzy uczęszczają do tych placówek.

Od początku celem przedsięwzięcia jest budowanie poczucia lokalnej tożsamości, propagowanie wiedzy o mieście i samorządzie gminnym, a także zaangażowanie dzieci oraz młodzieży w życie społeczne małej ojczyzny. Osiągnięcie tych zamierzeń jest możliwe dzięki aktywności miejscowych placówek oświatowych oraz ich wychowanków, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni.

Inicjatywa na dobre zagościła w świadomości mieszkańców, o czym może świadczyć zainteresowanie inicjatywą. W czwartej (zeszłorocznej) edycji projektu uczestniczyła rekordowa liczba jednostek – aż 31 szkół i przedszkoli, publicznych oraz prywatnych.

Podczas zajęć grupowych setki dzieci poznawały miejskie symbole, historię Rumi, podstawowe zasady ekologii czy też sposób funkcjonowania samorządu. Z kolei indywidualni uczestnicy przesyłali prace na dwa konkursy – plastyczny i literacki – polegające na stworzeniu ilustracji, bajki, baśni lub opowiadania, które w jakiś sposób nawiązują do Rumi. Wytwory ich wyobraźni można podziwiać w najnowszych wydaniach zbioru opowiadań i kalendarzy.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń