Czwartek, 18 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Rumia gospodarzem Mistrzostw Europy w duathlonie w 2025 roku


Rumia gospodarzem Mistrzostw Europy w duathlonie w 2025 roku10.07.2024 r.

Miasto z powodzeniem organizowało już wielokrotnie zawody o randze Mistrzostw Polski w duathlonie

To już pewna informacja – Rumia będzie gospodarzem Mistrzostw Europy w Duathlonie, które odbędą się w ostatni weekend kwietnia 2025 roku. Duathloniści powalczą głównie na dystansie sprinterskim, czyli połączeniu 5 kilometrów biegu, 20 km jazdy na rowerze i 2,5 km biegu w kategoriach: Elita, U23, Junior oraz Para. Ponadto do Rumi przyjedzie również liczna grupa zawodników amatorów, którzy powalczą o medale w ramach swoich grup wiekowych na dystansie sprint, ale i na dystansie dwukrotnie dłuższym, czyli standard.

- Cieszymy się, że duża impreza o tak wysokiej randze zagości w Rumi. Jesteśmy dumni, że sport na taką skalę i w takiej jakości pojawia się w naszym mieście, natomiast ewidentnie jest to też sukces naszych działaczy, bo Piotr Netter, który był trenerem kadry narodowej w triathlonie, od dawna realizował wiele fantastycznych wydarzeń na terenie Rumi. Pozostaje tylko się cieszyć, że zostaliśmy pozytywnie zweryfikowani i mamy teraz szansę na tak wielką imprezę – mówi Michał Pasieczny, burmistrz Rumi.

Rumia jest trzecim miastem w Polsce – po Głogowie i Puławach – które będzie gościło tak wyjątkowe wydarzenie, jakim są Mistrzostwa Europy w duathlonie.

Duathlonowe zawody połączą bieg i jazdę na rowerze ulicami Rumi

- Ostatni raz w Puławach w 1998 roku, a rok wcześniej w Głogowie gościliśmy w Polsce zawody duathlonowe takiej rangi. Niezwykle się cieszę, że po ponad ćwierć wieku od tamtych zmagań, ale też po ośmiu latach rozgrywania Mistrzostw Polski w duathlonie w Rumi, tym razem będziemy mogli zrobić znaczący krok do przodu i przeprowadzić duathlon w randze Mistrzostw Europy. Nie byłoby to możliwe bez wielkiego wsparcia miasta Rumia, na którego czele stoi burmistrz Michał Pasieczny. Tak długa współpraca, a teraz rozwinięcie imprezy o rangę międzynarodową, pokazuje, że Rumia jest miejscem aktywnym sportowo i otwartym na ludzi – powiedział Piotr Netter, dyrektor Mistrzostw Europy w Rumi.

W Rumi zawodnicy będą ścigać się na dystansach: 5-20-2,5 (Elita/U23) 5-20-2,5 (Junior) 5-20-2,5 (Para) 5-20-2,5 (Age-Group) 10-40-5 (Age-Group).

W Rumi będą też rywalizować zawodnicy z niepełnosprawnościami

- To już druga impreza rangi Mistrzostw Europy w naszym kraju w ostatnich czterech latach. Tym razem zapraszamy do Rumi na Mistrzostwa Europy w Duathlonie, które odbędą się w ostatni weekend kwietnia 2025 roku. Niezmiernie cieszę się, że do Polski przyjadą nie tylko zawodnicy kategorii Elity, U23 i juniorów, ale również setki amatorów, których ugościmy najlepszą możliwą organizacją. Ponadto na linii startu staną również paraduathloniści – powiedział Paweł Jarski, prezes Polskiego Związku Triathlonu.

Zapraszamy do Rumi w dniach 26-27 kwietnia 2025 roku. Partnerami wydarzenia są: Enea, miasto Rumia, Polski Związek Triathlonu, powiat wejherowski, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń