Poniedziałek, 15 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Rumia wśród najlepszych organizatorów zbiórek krwi


Rumia wśród najlepszych organizatorów zbiórek krwi16.02.2018 r.


Dzięki dwóm zeszłorocznym zbiórkom krwi, które zorganizowano na terenie Rumi, udało się zebrać ponad 70 litrów życiodajnego płynu. Wynik ten uplasował Rumię na 6. miejscu spośród wszystkich pomorskich organizatorów honorowych zbiórek. Z tej okazji 15 lutego przewodniczący Rady Miejskiej Rumi Ariel Sinicki odebrał w Gdańsku specjalne wyróżnienie.

Taki wynik nie byłby możliwy, gdyby nie zaangażowanie naszych mieszkańców i ich wrażliwość na pomoc drugiemu człowiekowi – podkreśla Ariel Sinicki, przewodniczący Rady Miejskiej w Rumi. – Krew to lek, którego nie da się wyprodukować w żadnym laboratorium, dlatego organizowanie takich akcji jest bardzo ważne i będziemy je kontynuować – dodaje.

W tym roku odbyła się już pierwsza rumska zbiórka krwi, którą zorganizowano w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Udało się wówczas zebrać rekordową ilość życiodajnego płynu – ponad 61 litrów. Kolejna taka inicjatywa została zaplanowana na 26 maja. Tego dnia, w godzinach od 9:00 do 14:00, na honorowych dawców będzie czekał personel przychodni NZOZ „Panaceum”, która mieści się przy ulicy Katowickiej 16 w Rumi. Wyjazdowe zbiórki krwi w 2017 roku zorganizowało 50 pomorskich podmiotów. Zwycięzca rankingu przeprowadził 29 takich akcji, dzięki którym pozyskano łącznie 261 litrów krwi.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń