Środa, 10 sierpnia 2022
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Rumski Kubica odniósł kolejny sukces


Rumski Kubica odniósł kolejny sukcesf14.06.2022 r.

Rumski Kubica odniósł kolejny sukces

Ziemowit Werra, 12-letni uczeń Szkoły Podstawowej numer 9 w Rumi, pojechał na Słowację, by 11 czerwca zmierzyć się z międzynarodową czołówką młodych kierowców. Zawody organizowane pod szyldem Sodi W Series (światowy ranking kierowców gokartów) odbywały się w Motokary Speed Kart i zakończyły się dla rumianina dwoma złotymi medalami.

Od początku jechało mi się bardzo dobrze. W piątek treningi, w sobotę podwójna runda. Kwalifikacje co prawda pojechałem średnio, natomiast i tak wystarczyło to do startu w pierwszym wyścigu z P1. W samym wyścigu udało się odjechać rywalom i bezpiecznie powiększając przewagę, dojechałem do mety jako pierwszy. Do drugiego wyścigu również przystąpiłem z P1, gdyż Best Lap Time (najlepszy czas okrążenia) z pierwszego wyścigu decydował o kolejności miejsc na starcie. Ten wyścig okazał się w sumie bardzo łatwy, gdyż będący za mną rywale, walczyli ze sobą, a ja, mając bardzo dobre tempo, mogłem spokojnie dojechać z dużą przewagą do mety – relacjonuje Ziemowit Werra. – Wielkie podziękowania należą się organizatorom za sprawne przeprowadzenie całych zawodów, a szczególnie za przygotowanie naprawdę równych wózków – podkreśla.

Ziemowit Werra na pozycji pierwszej

To kolejny sukces rumianina poza granicami kraju i zapewne nie ostatni. Za dwa tygodnie Ziemowit wraca na Słowację, by wspólnie z kolegami wystartować w 24-godzinnym wyścigu seniorskim. Będzie to jego debiut.

Aktualnie rumianin zajmuje 1. miejsce w kraju i 6. na świecie w swojej kategorii wiekowej.

Zdjęcie grupowe zawodników, pierwszy od lewej Ziemowit Werra (w niebieskich okularach)

Ziemowit Werra pierwszy na podium

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń