Niedziela, 14 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Rumski Wokal 2022 rozstrzygnięty


Rumski Wokal 2022 rozstrzygnięty21.06.2022 r.


W sobotnie (18 czerwca) pogodne popołudnie przy Miejskim Domu Kultury w Rumi odbyła się gala finałowa projektu Rumski Wokal 2022. Była to szósta edycja konkursu, którego pomysłodawcą jest dyrektor MDK-u Agnieszka Skawińska. Jury przyznało dwie pierwsze nagrody. Spośród siedmiorga finalistów najlepsi okazali się Igor Kąkel i Michał Kowalski.

Spragnieni śpiewu i bezpośredniej rywalizacji

Konkurs odbył się po przerwie spowodowanej pandemią. Na casting przyszli miłośnicy śpiewu spragnieni bezpośrednich spotkań, zmęczeni konkursami w formule wirtualnej. Do finału przeszli: Klaudia Łata, Karina Gęsicka, Daria Rosinke, Klaudia Strzelbicka, Marta Byczk, Igor Kąkel oraz Michał Kowalski. Do uroczystego koncertu przygotowywali się z Krzysztofem Brzozowskim, Agnieszką Skawińską i Zbigniewem Kosmalskim. Ćwiczyli m.in. emisję głosu i radzenie sobie z tremą na scenie.

Cieszę się, że młodzież tak chętnie odpowiedziała na ogłoszenie o konkursie. Wyłoniliśmy spośród osób, które przyszły na casting, siedem osób. Są to młode osoby, dziewczyny i chłopacy. Podczas finałowego koncertu zaprezentowali zróżnicowany repertuar. W uczestnikach widać pragnienie wspólnego muzykowania, pokazania się i rozwoju – mówi Krzysztof Brzozowski, trener wokalny finalistów.

Podczas gali finałowej młodzi wokaliści zaśpiewali piosenki o miłości. Gwiazdą wieczoru była zwyciężczyni dwunastej edycji The Voice of Poland Marta Burdynowicz, która była pod wrażeniem prezentowanych umiejętności wokalnych.

Młodzież pokazała wysoki poziom. Słuchając ich, byłam bardzo mile zaskoczona – podsumowała wokalne zmagania Marta Burdynowicz. – Miałam swoich faworytów, nie zdradzę kto nim był, natomiast poziom uczestników był bardzo wyrównany – dodała.

Koncert, dzięki sprzyjającej pogodzie, odbył się pod gołym niebem. W oczach widowni malowało się wzruszenie. Uczestnicy rewelacyjnie przelali emocje, które niosą ze sobą piosenki o miłości. Jednak na decyzję jury wpływ miało wiele czynników.

Przy ocenie finalistów i wyborze zwycięzców braliśmy pod uwagę wiele godzin pracy, a nie tylko końcowy występ podczas gali. Oceniamy drogę, jaką przeszedł, ale także jaka droga przed nim. Panowie fantastycznie wykonali swoje utwory pod względem wokalnym, emocjonalnym. Rewelacyjnie zaprezentowali się na scenie – podkreśla Agnieszka Skawińska, dyrektor MDK-u Rumia. – W tym roku przyznaliśmy dwie nagrody ze względu na to, że w ubiegłym roku z powodu pandemii konkurs się nie odbył – zaznacza.

Rumski wokal 2022 ma głos mężczyzny

Najlepsi okazali się:

  • Igor Kąkel, licealista pochodzący z Banina, który interesuje się biologią i śpiewem. Chętnie bierze udział w konkursach wokalnych, ma na swoim koncie niejeden sukces.
  • Michał Kowalski, mieszkaniec Redy, współzałożyciel grupy Myasta, która zwyciężyła konkursie radiowej Czwórki „Wydaj płytę z Będzie Głośno”.

Jestem zaskoczony, jestem szczęśliwy, bo nie ukrywam, że zależało mi na tym – podsumowuje swoje zwycięstwo Igor Kąkel. – Zajęcia prowadzone przez trenerów były bardzo profesjonalnie przygotowane, szczególnie te z radzenia sobie z tremą. Cieszę się ze współpracy z profesjonalistami. Praca z nimi jest kształcąca – dodaje.

O castingu dowiedziałem się w ostatniej chwili. Udział w konkursie wiele mnie nauczył, zajęcia z technik rozśpiewywania, emisji głosu, radzenia sobie z emocjami na scenie, możliwość współpracy ze Zbigniewem Kosmalskim to dla mnie zaszczyt – mówi Michał Kowalski, zwycięzca konkursu. – Miałem swojego faworyta, nie spodziewałem się, że to ja wygram. Ta nagroda dodała mi wiatru w żagle – zaznacza.

Nagrodą w konkursie Rumski Wokal 2022 jest nagranie demo wokalnego w profesjonalnym studiu nagraniowym.

Daria Rosinke Daria Rosinke Finaliści wspólnie z dyrektorem MDK-u Igor Kąkel Igor Kąkel Karina Gęsicka Klaudia Lata Klaudia Strzelbicka Klaudia Strzelbicka Krzysztof Brzozowski i Agnieszka Skawińska Marta Burdynowicz, zwyciężczyni XII edycji programu The Voice of Poland Marta Byczk Marta Byczk Zastępca dyrektora MDK-u Michał Gaj Finaliści, od lewej: Michał Kowalski i Igor Kąkel Michał Kowalski Michał Kowalski Dyplomy i podarunki od miasta Finaliści projektu Finaliści projektu wspólnie z organizatorami Marta Burdynowicz, zwyciężczyni XII edycji programu The Voice of Poland Finaliści projektu wspólnie z organizatorami Instruktor MDK-u i artysta Krzysztof Brzozowski Dyrektor MDK-u i wokalistka Agnieszka Skawińska Ewa Pasieczna, radna powiatowa Widzowie zmagań wokalnych Marta Byczk Marta Byczk Widzowie zmagań wokalnych Karina Gęsicka Widzowie zmagań wokalnych Daria Rosinke Daria Rosinke Widzowie zmagań wokalnych Michał Kowalski Michał Kowalski Igor Kąkel Igor Kąkel W pierwszym rzędzie przedstawicielki rady miejskiej i powiatowej Klaudia Lata

Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń