Piątek, 24 maja 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Rusza ostatni etap prac na węźle Centrum. Będą utrudnienia


Rusza ostatni etap prac na węźle Centrum. Będą utrudnienia19.05.2023 r.

W czerwcu ma się zakończyć modernizacja układu drogowego w rejonie rumskiego dworca. Zanim to nastąpi, wykonawca będzie zmuszony wprowadzić na terenie inwestycji tymczasowe ograniczenia w przemieszczaniu się pojazdów i pasażerów komunikacji miejskiej. Zmiana organizacji ruchu jest związana z układaniem nawierzchni asfaltowej.

Harmonogram prac:

  • 21 maja – Układanie asfaltu na rondzie imienia harcmistrza Alojzego Voigta oraz na dojazdach od ronda do ulicy Grunwaldzkiej. W czasie wykonywania robót rondo oraz dojazdy będą wyłączone z ruchu (w godzinach 7:00-15:00).
  • 22 maja – Układanie asfaltu przed dworcem, na obszarze wyłączonym z ruchu drogowego. Wykonawca nie przewiduje dodatkowych utrudnień.
  • 23 maja – Układanie asfaltu na ulicy Starowiejskiej, na odcinku od ronda harcmistrza Alojzego Voigta do wysokości przejścia podziemnego pod ulicą Grunwaldzką. Prace nie spowodują zamknięcia ulicy.
  • 24-25 maja – Układanie asfaltu na ulicy Starowiejskiej, na odcinku od dworca do ulicy Abrahama. Prace nie spowodują zamknięcia ulicy.
  • 26-27 maja – Układanie asfaltu na ulicy Starowiejskiej, na odcinku od ulicy Abrahama do ulicy Dąbrowskiego. Prace będą prowadzone w godzinach nocnych przy wyłączeniu ulicy z ruchu.

Uwaga! Od 21 do 27 maja pasażerowie komunikacji miejskiej proszeni są o zwrócenie szczególnej uwagi na lokalizację przystanków, ponieważ w trakcie realizacji robót budowlanych ich rozmieszczenie może ulec zmianie.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń