Wtorek, 27 lutego 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Ruszyła budowa boiska przy ulicy Starowiejskiej


Ruszyła budowa boiska przy ulicy Starowiejskiej06.09.2023 r.

Teren przy ul. Starowiejskiej, na którym budowane jest boisko trawiaste

Zlokalizowany pomiędzy parkiem Starowiejskim a miejskim stadionem teren, który przez lata stanowił nieużytek, wkrótce zamieni się w boisko trawiaste. Inwestycję realizuje rumski MOSiR. Obiekt zostanie oddany do użytkowania prawdopodobnie w październiku tego roku.

Warta ponad 400 tysięcy złotych inwestycja zostanie wykonana przez konsorcjum rumskich firm: P.P.U. Metalpol oraz Hydro Bud. Zakres zadania obejmuje między innymi: oczyszczenie i wyrównanie terenu, nawiezienie 300 ton piasku, uformowanie skarpy, zasianie trawy, demontaż starego płotu oraz wykonanie nowego ogrodzenia z furtką i bramą. Prace rozpoczęły się pod koniec sierpnia i zgodnie z planem mają potrwać do połowy października.

Cieszę się, że teren zlokalizowany pomiędzy ul. Starowiejską a Zagórską Strugą, przez lata stanowiący nieużytek, będzie wreszcie zagospodarowany. Na trzech działkach, które otrzymaliśmy w użytkowanie, budujemy treningowe boisko trawiaste – informuje Jolanta Król, dyrektor MOSiR-u. – Ze względu na rosnącą liczbę mieszkańców wciąż mamy za mało obiektów sportowych. Brakuje boisk, ciągle docierają do nas zgłoszenia, że ktoś nie może trenować, choć bardzo by chciał. Z drugiej strony cieszy fakt, że jest takie zapotrzebowanie na prowadzenie zajęć treningowych w klubach, że sport jest ważnym elementem w naszym życiu, bo sport to zdrowie, a lepiej zapobiegać niż leczyć – dodaje.

Trwająca budowa boiska przy ulicy Starowiejskiej

Trwająca budowa boiska przy ulicy Starowiejskiej

Trwająca budowa boiska przy ulicy Starowiejskiej

Trwająca budowa boiska przy ulicy Starowiejskiej

Wcześniej na ten temat pisaliśmy tutaj: Przy ulicy Starowiejskiej powstaje boisko

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń