Środa, 12 czerwca 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Sprawdź się w Wielkim Teście Wiedzy o pomorskiej metropolii


Sprawdź się w Wielkim Teście Wiedzy o pomorskiej metropolii17.08.2022 r.


Weź udział w fajnej zabawie, sprawdź swoją wiedzę i zawalcz o atrakcyjne nagrody. Trwają zapisy do Wielkiego Testu Wiedzy o Metropolii. Troje najlepszych uczestników otrzyma bonus finansowy w łącznej wysokości 9 tysięcy złotych. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 10 września na 34. piętrze Olivia Star, najwyższego budynku na Pomorzu. Jeśli interesujesz się tym, co dzieje się w regionie, jesteś mocny z lokalnej geografii i historii, orientujesz się, co słychać w kulturze i gospodarce albo wiesz, co dzieje się w świecie sportu – to jest propozycja dla Ciebie. Do udziału w wydarzeniu zapraszają wspólnie redakcja Gazety Wyborczej Trójmiasto oraz Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot.

Lord Vader stoi na rynku w Wejherowie czy w Pruszczu? Jak długi jest tunel pod Martwą Wisłą? Kto jest prezydentem Sopotu, a kto burmistrzem Żukowa? O takie sprawy, zarówno bardziej i mniej poważne, pytaliśmy uczestników poprzednich konkursów – mówi Michał Glaser, prezes zarządu OMGGS-u. – Zachęcamy do tego, aby sprawdzić swoją wiedzę o miejscach, w których żyjemy i spróbować wygrać wysokie nagrody. Gorąco zachęcamy do udziału wszystkich mieszkańców Trójmiasta, Kociewia, Kaszub i Żuław, którzy na co dzień zamieszkują nasz Obszar Metropolitalny – dodaje.

Test będzie podzielony na 10 kategorii tematycznych: gospodarka, turystyka, ciekawostki, historia, ludzie, transport, geografia, kultura i rozrywka, sport oraz ekologia. W tym roku uczestnicy zmierzą się z 60 pytaniami zamkniętymi.

Na uczestników konkursu czekają nagrody pieniężne oraz upominki od gmin. Laureaci trzech pierwszych miejsc, z najlepszymi wynikami, otrzymają nagrody finansowe – za pierwsze miejsce 5 tys. zł brutto, za drugą lokatę 3 tys. zł brutto oraz za trzecią pozycję 1 tys. zł brutto. Dodatkowo pierwsza dziesiątka uczestników zostanie obdarowana gadżetami od partnerów wydarzenia.

Udział w Wielkim Teście Wiedzy o Metropolii jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy trwają do 9 września lub do wyczerpania liczby wolnych miejsc. Regulamin konkursu można znaleźć tutaj.

Test odbędzie się 10 września. Rozpoczynamy o godz. 11:00, ale prosimy o przybycie co najmniej 30 minut wcześniej w celu weryfikacji tożsamości i pobrania arkuszy testowych. Zapraszamy na 34. piętro Olivia Star Olivia Business Centre (al. Grunwaldzka 472, Gdańsk) – zapowiadają organizatorzy.

W ubiegłym roku mistrzem wiedzy o metropolii okazał się Łukasz Malinowski z Gdańska, który uzyskał 67 punktów na 100 możliwych. W pierwszej edycji Wielkiego Testu Wiedzy o Metropolii organizowanej w 2018 r. w budynku Politechniki Gdańskiej również był nie do pobicia.


Organizator:

  • Gazeta Wyborcza Trójmiasto

Partnerzy:

  • Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot
  • Gdańsk
  • Sopot
  • Gdańskie Autobusy i Tramwaje
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń