Poniedziałek, 15 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Stacja Kultura zaprasza do korzystania z BiblioWrzutki


Stacja Kultura zaprasza do korzystania z BiblioWrzutki 31.03.2023 r.

Wrzutnia książek umożliwiająca zwrot wypożyczonych tytułów przez siedem dni w tygodniu

Z końcem marca w obrębie wejścia do Stacji Kultura została uruchomiona BiblioWrzutka, czyli wrzutnia książek umożliwiająca zwrot wypożyczonych tytułów przez siedem dni w tygodniu, o każdej godzinie.

BiblioWrzutka to odpowiedź na najnowsze trendy biblioteczne, a zarazem duże ułatwienie dla czytelników, szczególnie tych zmotoryzowanych.

Zależy nam na tym, aby maksymalnie ułatwić naszym czytelnikom korzystanie z usług bibliotecznych. BiblioWrzutka daje możliwość szybkiego zwrotu wypożyczonego tytułu o dowolnej porze, w dowolny dzień tygodnia. Osoby, które chcą oddać książkę, mogą to zrobić nawet późnym wieczorem lub w weekend, kiedy łatwiej zaparkować blisko dworca – zapewnia Dariusz Rybacki, dyrektor miejskiej biblioteki. – Samodzielnie zaprojektowaliśmy BiblioWrzutkę, dlatego koszt jej wykonania był kilkakrotnie niższy od typowych rozwiązań dostępnych na rynku. Obecność BiblioWrzutki to zasługa zdolnych i kreatywnych pracowników – dodaje.

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi planuje w przyszłości zamontować podobne urządzenie także w Bibliotece Janowo. W budowanej obecnie Bibliotece Kaszubskiej dostępny będzie książkomat, który umożliwia nie tylko oddanie, lecz także zamówienie i wypożyczenie książki poza godzinami otwarcia obiektu.


Zasady korzystania z BiblioWrzutki przy Stacji Kultura:

  1. Do BiblioWrzutki należy wkładać tylko książki wypożyczone z zasobów Stacji Kultura.
  2. Do BiblioWrzutki nie należy wkładać audiobooków i gier planszowych.
  3. Zwrot książek przez BiblioWrzutkę możliwy jest całodobowo, przez siedem dni w tygodniu, nie wyłączając weekendów i dni wolnych od pracy.
  4. W celu uniknięcia naliczania kary za przetrzymanie książki musi zostać ona dostarczona do BiblioWrzutki najpóźniej dzień przed upływem terminu zwrotu.
  5. Książki odpisane będą z konta czytelnika w ciągu doby lub w pierwszy dzień pracy po weekendzie, święcie lub dniu zamknięcia biblioteki, w obrębie której znajduje się BiblioWrzutka.
  6. Czytelnik jest zobowiązany do zapłacenia ciążących na nim kar i opłat, jeśli zwrócił książkę po terminie.
  7. Książki do BiblioWrzutki należy wkładać w taki sposób, aby nie uległy uszkodzeniu.
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń