Niedziela, 14 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Sukces wirtualnej akcji Stacji Kultura!


Sukces wirtualnej akcji Stacji Kultura!15.05.2020 r.


Zaproponowana przez rumską bibliotekę wirtualna zabawa w #podajksiążkę spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem w całym kraju. Do tej pory dwie edycje akcji zgromadziły około 100 uczestników. Do akcji dołączył nawet znany piłkarz Artur Boruc!

Czytelnicza zabawa polegała na nagraniu filmiku, w którym przekazywana była książka z prawej do lewej strony, a następnie przesłanie go do biblioteki. Premiera materiału filmowego, w którym udział wzięło ponad 40 osób z całej Polski, odbyła się w Dzień Bibliotekarza i Bibliotek (8 maja) i tym samym uroczyście zainaugurowała Tydzień Bibliotek 2020.

Do czytelniczej akcji przystąpiły bibliotekarki i bibliotekarze, blogerki i blogerzy, czytelniczki i czytelnicy z różnych zakątków kraju. Biblioteki również pozytywnie odpowiadały na zaproszenie rumskich bibliotekarzy, często proponując swoją wersję zabawy. Zainteresowanie wciąż rośnie, a informacja o inicjatywie dociera do coraz to nowych odbiorców i twórców, dlatego Stacja Kultura postanowiła przedłużyć akcję i zachęcała do przesyłania kolejnych materiałów.

Na reakcję nie trzeba było długo czekać. W kolejnej odsłonie zabawy wzięło udział 51 osób. W piątek 15 maja, na zakończenie Tygodnia Bibliotek 2020, książki ponownie połączyły ludzi!

Stacja Kultura dziękuje za tak liczny odzew, ogromne zaangażowanie i zaprasza do oglądania filmu na swoim Facebooku oraz Instagramie.

Inspiracją była akcja #roślinyłącząludzi, której autorem jest Ulubiony Ogrodnik.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń