Piątek, 27 maja 2022
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Świąteczne rękodzieło z pracowni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rumi


Świąteczne rękodzieło z pracowni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rumif14.12.2021 r.

Świąteczne rękodzieło wykonane przez osobę niepełnosprawną

Choinki ozdabiane m.in. sznurkiem jutowym i wianki świąteczne na podkładzie słomianym to tylko dwa przykłady rękodzieła, jakie obecnie powstaje w pracowniach Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Łączymy potencjał różnych placówek i budujemy dobro wspólne, które owocuje możliwością przedstawiania wrażliwości i twórczości naszych podopiecznych na szerszym polu – mówi ks. Janusz Steć, dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej, która prowadzi projekt „Sieci współpracy CAG”.

Zachęcamy do odwiedzin internetowej platformy esklep.art, na której można znaleźć wszystkie te, przygotowane specjalnie na Święta Bożego Narodzenia, dzieła placówek związanych z terapią zajęciową. Są tam aniołki (np. ceramiczne albo przygotowane ze sznurka), bombki (nie tylko plastikowe, ale także drewniane oraz wykonane ze wstążek) oraz kartki świąteczne, lampiony, patery i stroiki, a także różne szopki bożonarodzeniowe. Wszystkie te prace zostały wykonane przez osoby z różnymi niepełnosprawnościami i zamieszczone w internecie.

Wiele z tych produktów może nie tylko udekorować świąteczny stół, ale także być ozdobą przez cały rok. Dodajmy, że oferta świąteczna pochodząca z placówek zlokalizowanych w Rumi, a także innych miejscowości (Fromborka, Gdyni, Kielc, Krzywego Koła w powiecie gdańskim, Łapinia koło Kolbud oraz Żuromina) jest cały czas poszerzana, ponieważ kolejne rękodzieło właśnie powstaje.


W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu z Justyną Linowiecką, koordynatorem projektu „Sieci współpracy Caritas Archidiecezji Gdańskiej”

 

Świąteczne rękodzieło wykonane przez osoby niepełnosprawne Świąteczne rękodzieło wykonane przez osoby niepełnosprawne Świąteczne rękodzieło wykonane przez osoby niepełnosprawne Świąteczne rękodzieło wykonane przez osoby niepełnosprawne Świąteczne rękodzieło wykonane przez osoby niepełnosprawne Świąteczne rękodzieło wykonane przez osoby niepełnosprawne Świąteczne rękodzieło wykonane przez osoby niepełnosprawne Świąteczne rękodzieło wykonane przez osoby niepełnosprawne

Ściągnij galerię
Kalendarz wydarzeń