Poniedziałek, 30 Listopad 2020
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
BIP Rumia

Tak dzieci widzą nasze miasto – wydano kalendarze i zbiory bajek


Tak dzieci widzą nasze miasto – wydano kalendarze i zbiory bajekf28.10.2020 r.

Tak dzieci widzą nasze miasto – wydano kalendarze i zbiory bajek

Małych mieszkańców Rumi nie trzeba pytać o to, jak postrzegają nasze miasto. Wystarczy spojrzeć na kalendarze oraz zbiory bajek i opowiadań, których współautorami są laureaci projektu „Rumia oczami dzieci”. Z końcem października premierowe wydania trafiły w ręce autorów.

Trzecia edycja projektu „Rumia oczami dzieci” oficjalnie zakończyła się w Dniu Dziecka. Wówczas, podczas rodzinnej uroczystości odbywającej się w parku Starowiejskim, podsumowano zadania i konkursy, w których najmłodsi rumianie uczestniczyli w ciągu poprzedzających miesięcy.

Zadania tematyczne standardowo już były skierowane do grup, dlatego w tej części projektu wzięły udział setki dzieci z 23 placówek – publicznych oraz prywatnych. Z kolei indywidualni uczestnicy mogli się wykazać w dwóch konkursach: plastycznym i literackim. W obu przypadkach twórczość dzieci miała nawiązywać do Rumi, a najlepsze prace zostały wykorzystane do stworzenia miejskich kalendarzy oraz zbiorów bajek i opowiadań. Laureaci i jednocześnie współtwórcy wydań nie tylko otrzymali nagrody rzeczowe, ale i premierowe egzemplarze tych publikacji.

Spotkanie z udziałem autorów zwycięskich prac, ich rodzin oraz przedstawicieli władz miasta odbyło się 27 października na antresoli Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. Ze względów sanitarno-epidemiologicznych obyło się bez uścisków i osobistych gratulacji. Nie zabrakło jednak pamiątkowych zdjęć.

Dzięki kreatywności dzieci możemy przeczytać ciekawe bajki i opowiadania, których fabuła toczy się w Rumi, oraz każdego dnia korzystać z kalendarza wzbogaconego o ilustracje przedstawiające tutejszy krajobraz – powiedział podczas wręczenia wydań Piotr Wittbrodt, wiceburmistrz Rumi. – Są to naprawdę wyjątkowe publikacje, dlatego ogromnie dziękuję i gratuluję wszystkim, którzy przyczynili się do ich stworzenia. Jestem pewien, że z biegiem lat te wydania staną się dla was wyjątkową pamiątką – podsumował.

Zbiory bajek i opowiadań wkrótce będą dostępne m.in. w filiach miejskiej biblioteki, placówkach oświatowych oraz jednostkach organizacyjnych urzędu.

Sponsorami nagród byli: firma budowlana Tambud, apteka Ekozdrowie, producent gier planszowych Alexander, spółka Rumia Invest Park oraz Urząd Miasta w Rumi.
Wydane zbiory bajek i opowiadań o Rumi. Wydane kalendarze. Autorzy prac plastycznych (wykorzystanych do stworzenia kalendarza) wraz z rodzicami. Autorzy prac plastycznych (wykorzystanych do stworzenia kalendarza) wraz z rodzicami. Autorzy prac plastycznych (wykorzystanych do stworzenia kalendarza) wraz z rodzicami. Moment wręczenia nagród przez zastępcę burmistrza Piotra Wittbrodta. Laureatka konkursu plastycznego. Moment wręczenia nagród przez zastępcę burmistrza Piotra Wittbrodta. Laureatka konkursu plastycznego. Moment wręczenia nagród przez zastępcę burmistrza Piotra Wittbrodta. Laureatka konkursu plastycznego. Laureat konkursu plastycznego. Laureatka konkursu plastycznego. Laureatka konkursu plastycznego. Laureatka konkursu plastycznego. Laureatka konkursu plastycznego. Laureat konkursu plastycznego. Laureatki konkursu plastycznego. Laureatka konkursu plastycznego. Laureat konkursu plastycznego wraz z mamą. Laureat konkursu plastycznego. Laureatka konkursu plastycznego. Kalendarze ilustrowane zwycięskimi pracami. Zdjęcie wykonane podczas przemowy wiceburmistrza Piotra Wittbrodta. Zdjęcie wykonane podczas przemowy wiceburmistrza Piotra Wittbrodta. Moment wręczenia nagród laureatom konkursu literackiego. Moment wręczenia nagród laureatom konkursu literackiego. Laureat konkursu literackiego. Laureatka konkursu literackiego. Laureatka konkursu literackiego. Laureatka konkursu literackiego. Laureat konkursu literackiego. Laureatka konkursu literackiego. Laureatka konkursu literackiego. Stanowisko urzędu miasta z premierowymi wydaniami.

Ściągnij galerię
Kalendarz wydarzeń