Poniedziałek, 15 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Teren opanowany przez piratów


Teren opanowany przez piratów28.04.2022 r.


Czy wiedzieliście, że w Rumi cumuje statek? I to nie byle jaki, bo piracki! Choć osiadł na mieliźnie, to wciąż wielu marynarzy codziennie pływa nim po oceanach dziecięcej wyobraźni. Ten fantastyczny okręt to jedna z wielu atrakcji, jakich możemy uświadczyć pomiędzy ulicami Różaną i 1 Maja.

Tak zwana „zielona wyspa” to wyjątkowy teren rekreacyjny, który powstał w 2018 roku. Sercem tego miejsca jest ogrodzony plac zabaw, pośrodku którego dumnie stoi kolorowa jednostka pływająca. Tuż obok natrafiamy na tyrolkę, z której mogą skorzystać również dorośli. Huśtawki, piaskownice, koniki, zjeżdżalnie – uwierzcie, że znajduje się tu wszystko, co potrzebne, by świetnie spędzać czas z dzieckiem na świeżym powietrzu.

Do dyspozycji nieco starszych gości są aż dwa boiska oraz skatepark. Śmiało można tu również jeździć na rolkach, ponieważ okalające plac liczne ścieżki tworzą istny labirynt możliwości. Jeśli dopadnie Was zmęczenie, możecie odetchnąć na drewnianych leżakach albo usiąść przy stole, wypić kawę lub herbatę, a nawet zorganizować rodzinny piknik.

To jednak wciąż nie wszystko. Gdyby brakowało Wam umysłowego wysiłku, możecie skorzystać ze stołu do gry w szachy. Na tych, którzy mają niespożyte pokłady energii, czeka otwarta siłownia. Z kolei uwagę miłośników natury z pewnością przyciągną liczne rośliny, drzewa oraz domki dla owadów. Mówiąc krótko: tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. „Zielona wyspa”, ze względu na położenie w bardzo spokojnej dzielnicy, to naprawdę świetne miejsce do aktywnego spędzenia czasu z rodziną.

WSKAZÓWKI:
  • Wprawdzie obok „zielonej wyspy” znajduje się parking, gdzie można wygodnie pozostawić samochód, ale ze względu na ekologiczny charakter tego miejsca proponuję spacer bądź wycieczkę rowerową.
  • Jeśli podczas korzystania z uroków tego miejsca zachce Wam się jeść lub pić, to nie ma się czym przejmować. W bliskim sąsiedztwie znajdziecie kilka sklepów spożywczych.

Aleksandra Kozina – autorka rubryki, społeczniczka. Lokalnie odwiedza mniej lub bardziej znane miejsca i rozmawia z ciekawymi ludźmi

„Zielona wyspa” przy ul. Różanej w Rumi „Zielona wyspa” przy ul. Różanej w Rumi „Zielona wyspa” przy ul. Różanej w Rumi „Zielona wyspa” przy ul. Różanej w Rumi „Zielona wyspa” przy ul. Różanej w Rumi „Zielona wyspa” przy ul. Różanej w Rumi „Zielona wyspa” przy ul. Różanej w Rumi „Zielona wyspa” przy ul. Różanej w Rumi „Zielona wyspa” przy ul. Różanej w Rumi „Zielona wyspa” przy ul. Różanej w Rumi „Zielona wyspa” przy ul. Różanej w Rumi

Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń