Niedziela, 14 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Trwa plebiscyt na Ambasadorki Kultury Pomorza


Trwa plebiscyt na Ambasadorki Kultury Pomorza23.06.2022 r.


Fundacja „Wiem i Umiem” zaprasza do współpracy w związku z plebiscytem „Ambasadorki Kultury Pomorza 2022”, którego celem jest odnalezienie i wypromowanie kobiet zaangażowanych w rozwój kultury regionalnej na terenie województwa pomorskiego.

Plebiscyt skierowany jest do kobiet zaangażowanych w rozwój kultury Pomorza. Artystki i animatorki kultury, których twórczość nawiązuje do tradycyjnej lub współczesnej kultury regionu pomorskiego, mają szansę otrzymać tytuł Ambasadorek Kultury Pomorza oraz zyskać atrakcyjne nagrody. Zgłoszeń potencjalnych kandydatek można dokonywać na stronie etnopomorze.pl. Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone podczas konferencji „EtnoPomorze 2022” organizowanej 6 października.

Jest to już druga edycja plebiscytu, który w zeszłym roku odniósł znaczący sukces. Czterdzieści pięć kobiet zamieszkujących wsie i miasta otrzymały tytuł Ambasadorek Kultury Pomorza 2021, a informacja o ambasadorkach trafiła do ponad ćwierć miliona użytkowników mediów społecznościowych.

Konkurs realizowany jest w ramach programu EtnoPolska, który służy rozwijaniu działań z zakresu edukacji regionalnej oraz popularyzacji materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2022. Organizatorem konkursu jest Fundacja „Wiem i Umiem”.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń