BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Uczennica z Rumi mistrzynią świata w windsurfingu

Uczennica z Rumi mistrzynią świata w windsurfingu09.11.2022 r.

Reprezentacja Polski w windsurfingu

Na Cyprze odbyły się Mistrzostwa Świata w Windsurfingu. W klasie młodzieżowej Techno293 wzięło udział 250 zawodniczek i zawodników z 22 krajów. Dziewięcioosobowa reprezentacja Polski zdobyła 4 medale, a wszystkie przypadły w udziale przedstawicielom Sopockiego Klubu Żeglarskiego. Mistrzynią świata do lat 13 została Michelle Urzykowski, uczennica VIa w Podstawowej Ekologicznej Szkole Społecznej w Rumi.

W klasyfikacji generalnej, czyli uwzględniającej także chłopców, Michelle zajęła 4. miejsce. Brąz w tej samej kategorii zdobyła Oliwia Mroczkowska z sopockiego klubu, a wicemistrzem świata chłopców został Jan Serafiński-Melsztyński. Z kolei w rywalizacji 17-latek brąz wywalczyła Linda Falkiewicz.

To był bardzo długi i intensywny sezon (ponad 350 godzin w wodzie). Łukasz Buderaski, trener drużyny Sopockiego Klubu Żeglarskiego, jest dumny ze swoich podopiecznych. Podkreśla, że pracowali ciężko, bardzo się nawzajem wspierali i dopingowali. Również Michelle jest wdzięczna drużynie za wsparcie i doping. Rumska uczennica pływa od 4 lat, a ściga się drugi sezon. Treningi ma czasami 5 razy w tygodniu, ale jest szczęśliwa. Pływając, czuje się wolna. To już jej drugie mistrzostwo świata. W ubiegłym roku Michelle wywalczyła złoto we Włoszech.