Poniedziałek, 15 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej numer 6 chcą „być jak Ignacy”


Uczniowie ze Szkoły Podstawowej numer 6 chcą „być jak Ignacy”09.12.2020 r.


W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 im. Aleksandra Majkowskiego w Rumi biorą udział w piątej edycji programu edukacyjnego „Być jak Ignacy – nauka to przyszłość”, którego celem jest promowanie zdobywania wiedzy poprzez doświadczanie oraz popularyzacja osiągnięć wielkich polskich naukowców i wynalazców.

Organizatorem projektu jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Program został objęty honorowym Ministra Edukacji Narodowej. W ramach konkursu uczniowie walczą o tytuł Naukowej Szkoły Ignacego oraz Naukowej Szkoły Roku 2020/2021. Konkurs podzielony jest na cztery etapy:

  1. etap – przygotowanie modelu wiatraka lub innego urządzenia lub makiety działającej na zasadzie wykorzystania energii odnawialnej,
  2. etap – przygotowanie projektu ekologicznego związanego z oszczędzaniem wody, pokazującego, jakie działania podejmują uczestnicy lub mają zamiar podjąć, by oszczędzać wodę,
  3. etap – przygotowanie projektu graficznego lub makiety pojazdu przyszłości. Uczestnicy mogą wziąć pod uwagę zarówno wpływ pojazdu na środowisko naturalne, ekologię, wykorzystanie energii odnawialnej, bezpieczeństwo, jak i wykorzystanie technologii przyszłości,
  4. etap – przygotowanie projektu odpowiadającego na pytanie: jak nowa technologia i technologia przyszłości, może pomóc ludziom w codziennym życiu?

W poniedziałek 30 listopada zakończył się pierwszy etap konkursu w, ramach którego staraliśmy się odpowiedzieć sobie na pytania: jakie mogą być konsekwencje eksploatacji planety? co przyniesie rozwój technologii? jak za kilkadziesiąt lat może wyglądać świat? W ramach koła naukowego działającego pod nazwą E= SP6 przygotowaliśmy także model wiatraka oraz turbiny wodnej, które zasilają ekologiczne gospodarstwo domowe.

Tekst opracowała opiekunka koła naukowego Agnieszka Wilk.


Historia nauki to historia wybitnych osób, których odwaga i determinacja zmieniły świat. Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza od lat wspiera działania propagujące naukę i edukację. Dzięki akcji „Być jak Ignacy” działacze chcą przekonać dzieci i młodzież, że pełni pasji ludzie rozpoczynający przygodę z nauką byli dokładnie tacy jak oni.

W każdym dziecku drzemią wielkie możliwości. Potrzeba tylko dobrych wzorców, skutecznej motywacji i inspirujących historii, by dodać mu odwagi i zachęcić do poznawania świata – przekonuje Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

Przebieg projektu „Być jak Ignacy – nauka to przyszłość” w Szkole Podstawowej numer 6 w Rumi Przebieg projektu „Być jak Ignacy – nauka to przyszłość” w Szkole Podstawowej numer 6 w Rumi Przebieg projektu „Być jak Ignacy – nauka to przyszłość” w Szkole Podstawowej numer 6 w Rumi Przebieg projektu „Być jak Ignacy – nauka to przyszłość” w Szkole Podstawowej numer 6 w Rumi Przebieg projektu „Być jak Ignacy – nauka to przyszłość” w Szkole Podstawowej numer 6 w Rumi

Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń