Czwartek, 18 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

W janowskim parku hucznie powitali lato


W janowskim parku hucznie powitali lato29.06.2022 r.


Huczne powitanie lata z Biblioteką Janowo już za nami. To był wieczór pełen atrakcji – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Na początku wystąpił Teatr Qfer, który zabrał najmłodszych na Dziki Zachód. Następnie na scenie w parku pojawił się zespół Muzaika oraz orkiestra dęta z Wejherowa – która dała krótki koncert po tradycyjnym przemarszu. Dwukrotnie zagrał zespół Bluszcz Lubawa. Jako gwiazda wieczoru wystąpił Jerzy Kryszak, który został gorąco przyjęty przez licznie zgromadzoną publiczność. Imprezę zakończył fireshow w wykonaniu Teatru Ognia TARO. Całość poprowadził animator kultury i radny powiatowy Leszek Winczewski.

Impreza powitania lata była dla mnie swoistym powrotem do czasów mojej pracy w Domu Kultury „Janowo”, dlatego cieszę się, że miejska biblioteka podtrzymała tradycję strażackiej sobótki. Fajny program muzyczny, kabaret Jerzego Kryszaka, teatrzyk dla dzieci, strażacka oprawa, fireshow i znakomita pogoda przyciągnęły spragnionych kultury i dobrej zabawy. Pogoda oraz publiczność dopisały – podsumował prowadzący.

Zobacz galerię zdjęć / fot. Joanna Kowalczuk (Stacja Kultura)

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń