Piątek, 15 Styczeń 2021
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
BIP Rumia

Wernisaż wystawy malarstwa online


Wernisaż wystawy malarstwa onlinef17.04.2020 r.

Wernisaż wystawy malarstwa online

W najbliższą sobotę Miejski Dom Kultury w Rumi zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Tadeusza Trockiego. Wydarzenie odbędzie się za pośrednictwem internetu. Będzie dostępne w formie video na profilu facebookowym i na kanale Youtube rumskiej placówki kulturalnej.

Taką formułę wymuszają nałożone w trakcie walki z koronawirusem ograniczenia – mówi Agnieszka Skawińska, dyrektor MDK w Rumi.

Tadeusz Trocki, którego wernisaż wystawy dostępny będzie online, malarstwem zajmuje się od niemal 40 lat. Tematem jego prac jest szeroko rozumiany pejzaż i architektura, szczególnie Kaszub. Formuła wernisażu nie będzie odbiegać od tej, do której przyzwyczaili się bywalcy Dworku pod Lipami. Spotkanie z artystą poprowadzi Agnieszka Skawińska, a w części artystycznej wystąpi aktorka scen muzycznych – Agnieszka Babicz.

Publiczność, która zwykle licznie gromadzi się w rumskim MDK-u, tym razem została zaproszona przed ekrany komputerów. Wernisaż wystawy malarstwa Tadeusza Trockiego online odbędzie się w sobotę 18 kwietnia o godzinie 18.00.

Tadeusz Trocki o sobie: Jestem od urodzenia mieszkańcem Wejherowa (mogę z dumą powiedzieć, że z dziada pradziada). Szkicowanie, malowanie jest moim ulubionym zajęciem od najmłodszych lat. Poważnie malarstwem, chociaż hobbistycznie, zacząłem się zajmować w latach 80. Moimi przewodnikami po świecie malarstwa początkowo była mgr sztuki Alicja Marchlewska, mgr sztuki Zygmunt Leśniowski (szkoła podstawowa) oraz malarz praktyk Stefan Lewiński z Redy. Obrazy swoje wykonuję głównie w technice olejnej, ale także akwareli. Tematami moich prac najczęściej jest szeroko rozumiany pejzaż, w tym architektura, marynistyka i konie. Mam na swoim koncie ok. 26 wystaw indywidualnych i ponad 30 zbiorowych. Jestem założycielem Klubu Plastyków przy ZK-P w Wejherowie 1999-2006 r. oraz Stowarzyszenia Plastyków działającego przy ZK-P w Wejherowie od 2007 r. im. Stefana Lewińskiego. Jestem członkiem Związku Artystów Plastyków w Poznaniu i Stowarzyszenia Plastyków przy ZK-P w Wejherowie im. S. Lewińskiego.

Kalendarz wydarzeń