Piątek, 14 Maj 2021
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
Fundusze UE BIP Rumia

Władze miasta doceniły autorkę słynnego banera


Władze miasta doceniły autorkę słynnego baneraf13.04.2021 r.

Władze miasta doceniły autorkę słynnego banera

Martyna Stasiak, 9-letnia mieszkanka Rumi, w pierwszych dniach pandemii przygotowała transparent z napisem „Będzie dobrze”, który zawisł na płocie jej rodzinnego domu. Był to wyraz wsparcia dla pracowników służby zdrowia, a zwłaszcza dla jej mamy – wracającej po dyżurach pielęgniarki. Treść banera zmieniała się wraz z sytuacją w kraju, po kilku miesiącach pojawiły się na nim dodatkowe hasła i symbole. Stworzony przez 9-latkę transparent zaczął coraz mocniej przyciągać uwagę przechodniów, a ostatecznie został przekazany do Muzeum Gdańska, gdzie zasilił zbiory współczesnej ekspozycji. Tym samym Martyna Stasiak stała się najmłodszym spośród 243 darczyńców.

Za swoją społeczną aktywność dziewczynka została doceniona przez władze Rumi. Spotkanie wiceburmistrza Piotra Wittbrodta z 9-latką i jej tatą odbyło się 13 kwietnia w Klubie Integracji Społecznej. Rumianka otrzymała list gratulacyjny oraz zestaw miejskich gadżetów.

Pandemia COVID-19 zmieniła nasze życie. Zwłaszcza pierwsze miesiące rozprzestrzeniania się tej choroby były czasem próby. W tym newralgicznym momencie potrzebowaliśmy nie tylko wielkich poświęceń, na które decydowali się przede wszystkim pracownicy służby zdrowia, ale i gestów solidarności oraz nadziei na lepsze jutro, o co mógł zadbać każdy z nas. Jestem przekonany, że przygotowany przez ciebie, Martynko, baner stanowił dla wielu osób powód do uśmiechu oraz źródło siły. Tworząc go, wykazałaś się obywatelską postawą, życzliwością i empatią. Bardzo ci za to dziękuję i jestem dumny, że jesteś mieszkanką Rumi – powiedział Piotr Wittbrodt, wiceburmistrz miasta.

 

Baner wykonany przez Martynę Stasiak, fot. archiwum prywatne rodziny Odczytanie listu gratulacyjnego przez wiceburmistrza Piotra Wittbrodta Martyna Stasiak, fot. archiwum prywatne rodziny Wiceburmistrz Piotr Wittbrodt z Martyną Stasiak, autorką banera

Ściągnij galerię
Kalendarz wydarzeń