Niedziela, 14 kwietnia 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

WOŚP po raz kolejny zagra w Rumi


WOŚP po raz kolejny zagra w Rumi20.12.2019 r.


„Wiatr w żagle” – to hasło zbliżającego się 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 12 stycznia w niemal całej Polsce. Tym razem wolontariusze będą zbierać pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń służących ratowaniu życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Lokalny sztab WOŚP, tradycyjnie już, zagości w hali MOSiR.

Atrakcje będą czekać na rumian w godzinach 13:00-20:00. Na ten dzień zaplanowano m.in. występy artystyczne, strefę gastronomiczną, stanowiska fryzjerskie oraz licytacje charytatywne, podczas których będzie można zdobyć piłkę koszykową podpisaną przez Marcina Gortata czy koszulkę z autografem Mai Włoszczowskiej. Nieodłącznym elementem WOŚP jest oczywiście zbiórka datków do puszek. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Podczas zeszłorocznego finału udało się pobić rekord – dzięki charytatywnym licytacjom oraz wielogodzinnemu kwestowaniu wolontariusze zebrali łącznie 102 227,66 zł. Fundusze zostały wówczas przeznaczone na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń